pátek 15. srpna 2008

iPod Shuffle nejlevněji?

Díky plánovému nákupu mé drahé polovičky, která si s mojí pomocí vyhlédla tento miniaturní skvost jsem se rozhodl věnovat jeho nákupu jeden příspěvek. Jde o Mp3 přehrávač, iPod Shuffle 1GB v modrém provedení, který vyniká svou velikostí (spíše miniaturní velikostí) a designem. Ani tak jako schopnosti téhle malé potvory mě udivil velký rozptyl cen na internetu. Některé firmy v Česku velmi rády tvrdí, jak jsou nejlevnější a nejvýhodnější apod. a výsledek je takový, že jejich výrobky jsou o tisíc korun a více dražší než u konkurence. Buď se hodně platí za reklamu, která lže, nebo jen prostě tady někdo chce vydělat na velké hromadě lidí, kteří k nim přijdou "Chci nějakou televizi..." a mají smůlu, že koupí velmi draze.


Nejlevnějším obchodem nabízející požadované zboží byla Pixmania, která iPod nabízí za cenu lehce nad tisíc korun. Ceny se dále pohybuji spíše okolo 1250Kč, ale dvě se velmi odlišují. Nejdříve je to velmi reklamami proslavená společnost Datart, která toto zboží nabízí za 2399Kč, což je o neuvěřitelných 2289 Kč více než nejlevnější obchod. Je to obrovská suma pro tak malý přístroj a možná brzy udělám podobný průzkum u dražších výrobků, například televize, kde by rozdíl mohl být ještě markantnější. zarazil mě však přístup Hshopu, který nejen, že má jednoznačně nejdražší požadovaný iPod, ale také se za cenu vůbec nestydí a dokonce přímo u produktu píše doporučovanou cenu 2940 Kč, aby vám ještě ukazoval, jak moc velkou slevu dostanete. Vzhledem k ostatním cenám je to nehorázný vtip, který je k pláči. Bohužel u firmy Elektroworld jsem iPod nenašel, což mě mrzí, protože jejich cena by jistě byla další perličkou v tomto maličkém souhrn cen nejznámějších e-shopů.

Výsledek? Pokud chcete nakupovat něco dražšího přes internet nebo i v kamenném obchodě, raději věnujte pár hodin prozkoumávání několika e-shopů, aby jste dostali do podvědomí nejčastější cenu požadovaného zboží nebo si dokonce vyhlédli obchod nejlevnější. Raději se třikrát podívat na výhodnost, než utratit o tisíc korun více a naprosto zbytečně.

Žádné komentáře: