pondělí 25. srpna 2008

Superpohár aneb jak Inter k poháru přišel...

Osobní dojmy ze zápasu Inter Milán – AS Řím:

Sledoval jsem celý zápas a jsem velmi rád, za výhru Interu. Je to pro nás důležitý krok na začátku sezony. První půle byla v naší režii. Bohužel byla velká chyba, že Ibrahimovic nedokázal jednu ze svých velkých šancí promění. AS nevyprodukovala ani tlak ani větší šanci. Inter fungoval jako tým velmi kompaktně a držel míč na svých kopačkách, po gólu následoval větší bránění ala Chelsea. Zde byl cítit velký herní posun hráčů Interu, kdy Mourinho vtiskl i obranné fázi hry pevnou strukturu. Obrana hrající v obtížné sestavě, kdy uprostřed za středního obránce byl nucen zaskakovat Esteban Cambiasso, pravidelně hrající jako defenzivní záložník, předváděla slušný výkon bez hrubek. Celkově jsem byl po první půli velmi potěšen nejen kvalitní hrou obou týmů, ale především snahou Interu tvořit si šance a praktikovaný styl 4-3-3 s nebezpečnou dvojicí Figo Mancini produkoval velký počet centrů z převážně pravé strany do vápna. Ibrahimovic jako jediný plnohodnotný útočník měl několik šancí, z čehož dvě byly gólové (především jeho obtočení přes dva obránce s následnou střelou vedle) v prvních 15nácti minutách zápasu. První gól padl po centru z pravé strany, který odvracel Mexés před hráčem Interu do vlastního břevna a z následné střely posunul Muntari Inter do vedení 1:0.

Druhá půlka byla bohužel jiná. Otěže zápasu přebralo AS, které drželo míč a Inter převážně bránil a letmo zaútočil. Přesto se nedokážu zbavit pocitu ne laciného, ale náhodného gólu, který dalo AS. De Rossiho rána byla minimálně jednou tečovaná a z jednoduchého úkolu pro Julio Cesara se stala nemožná snaha zasáhnout. Tím se změnilo skóre na 1:1. Následně se Inter snažil opět hrát fotbal a podařila se akce, kterou Balotelli naprosto suverénně proměnil ve vedoucí gól na 2:1. Supermario si chytře sklepl a zpracoval míč přes jednoho obránce a před Mexésem stihl chytře prohodit brankáře hostů Doniho. Další zajímavý okamžikem byl až gól Vucinice. Branka byla původně přiznána Ibrahimovičovi, ale podle jiných zdrojů to byl Dejan Stankovic, kdo se poslední dotkl míče před jeho překročením brankové čáry. Gól padl smolně při rohovém kopu, kdy nejvýše vyskočili hráči Interu, ale nedokázali míč poslat na jinou stranu než směrem k brance. Prodloužení bylo jen ztrátou času a rozhodování v penaltách bylo plné nervů. Dlouho se čekalo na prvního hříšníka, který přišel až v předposledním pokusu Interu v první sérii penalt. Stankovic svou puklici poslal do břevna a střídající Francesco Totti měl tak možnost rozhodnout o výhře hostů. Jeho rána však šla také do břevna a skvěle kopající tým Interu pokračoval v představení do okamžiku, kdy Juan laxně neproměnil penaltu a jako správný kapitán šel Javier Zanetti k rozhodující penaltě a proměnil. Pro mě zasloužené vítězství, které jsme měli uhrát v základní hrací době a jsem rád, za kvalitní výkon obou týmů. Potěšil výkon domácího Interu, kterému se nevěří především ve střílení branek, kterých v přípravných zápasech příliš nenastřílel, ale na druhou stranu už takto dost zraněná obrana opět zahrála dobře. Zamrzí zranění Burdissa před koncem zápasu, které doufejme, nebude vážně, jinak by Inter přišel o dalšího středového obránce a mezi zdravými by mu zůstal pouze Nelson Rivas. Za velmi důležitý moment považuji příchod Balotelliho na hřiště v druhé půli a postavení Stankovice do středu zálohy, kde dostal velký prostor a společně s Muntarim v ní předváděl skvělý výkon. Určitě si také oddychne Mourinho, který si odbyl debut na trenérské lavičce Interu a je jistě spokojený s výkonem svého týmu.

UPDATE 26.8.08: zranění Burdissa znamená jeho pravděpodobnou ztrátu na měsíc a půl. Další zranění do interovských řad...

INTER - AS ŘÍM 2:2 (6-5 na penalty)

18' Muntari, 82' Balotelli - 56' De Rossi, 90' Vucinic

Penalty: Vucinic, Ibrahimovic, Baptista, Balotelli, Cassetti, Stankovic (břevno), De Rossi, Maxwell, Totti (břevno), Cambiasso, Pizarro, Jimenez, Juan (nedal), Zanetti
Žluté karty: Ibrahimovic, Balotelli, Stankovic - Vucinic, Pizarro