pátek 7. listopadu 2008

Palác Pardubice otevírá ....

Už je to tak. Velký projekt ve středu Pardubic se již brzy otevře a dychtivým návštěvníkům. Pokud chcete vědět přesné datum, bude to ... 25.11.2008! Byly také vytvořeny nové stránky Paláce, které nahrazují předešlou verzi a jsou velmi příjemně provedené, plné barev a možností (ne všechny jsou již aktivní, některé se teprve připravují, ale i tak zde najdete např. mapky podlaží včetně obchodů). Zde jsem se také dočetl přesný program (nejen) na otevírací den, který níže rozepíši.

Slavnostní otevření dne 25.11.2008:
15:00 Slavnostní otevření
18:00 Velkolepý ohňostroj
Velká módní show s Romanou Pavelkovoou (Miss East Bohemia 2007) a Monikou Horákovou(Miss Aerobic 2007). Provádět diváky bude Olda Tamša(kdo se těšil na Leoše Mareše a jeho Ferrari má smůlu...takže já tam ani nemusím). Program pro děti bude po celý den medvědí maskoti, facepainting(doufám, že ne jen pro děti...) a kouzelník

Program na den 26.11.2008:
18:00-19:00 Autogramiáda hokejistů HC Moeller Pardubice

Program na den 27.11.2008:
17:00-18:30 Autogramiáda Miss World, Taťány Kuchařové

Program na den 28.11.2008:
Velká dětská show Václava Upíra Krejčího (sem doufám budou moc tjen děti:)) a opět medvědí maskoti, facepainting a kouzelník

Program na den 29.11.2008
Tesco klauniáda a výherní kolo štěstí

Program na den 30.11.2008
13:00-19:00 Zábavné odpoledne plné písniček a omalovánek s Janem Honzou Lušovským. Pro děti opět a zase medvědí maskoti, facepaiting a kouzelník (osobně lituji kouzelníka a kdyby se děti večer nemyly, ani by tam ten facepainting být nemusel:))

Celý týden mají také být velké slevy a akční nabídky ve všech obchodech v Paláci Pardubice. Současně bude probíhat soutěž o poukázky do obchodů.


Z programu pro mě plyne jen to, že do Paláce asi první dny moc chodit nebudu. Osobně nevyhledávám přelidněná místa podobného typu, ale rád bych zašel do nějakých obchodů mimo program (opravdu tam nechci být obětí například Upíra Krejčího, z toho jsem vyrostl, ale vlastně ani jsem nemusel, protože on mě nikdy nebral, uvidíme co děti, jestli budou utíkat směrem od davu je mi vše jasné ...). Program je to určitě zajímavý roztažený na několik dní a uvidíme,jak se k tomu pardubáci postaví. Očekávám velký počet maminek s dětmi (bez tatínků, fotbal kvůli Paláci nezrušej ;)) a mnoho teenagerů, kteří se nemohou dočkat 5tého Kenvela, dvou další drogérek a obchodů se značkami, o kterých nikdy neslyšeli (ale rádi si jejich oblečení koupí, protože to stejně za chvíli budou mít všichni, tak proč nejít s módou, čti většinou :)). Překvapuje mě nepřítomnost McDonalda uvnitř Paláce, ale to je asi tak vše. Trochu se bojím cenového rozpětí, protože některé kavárny/restaurace (např. Taboo Café) rozhodně nepatří k levným, ale na druhou stranu lze to hodnotit pouze podle jejich poboček v Praze. Snad budou ceny přiměřené a nebudou zde majitelé očekávat "bohaté" pardubáky, co si jdou dát 0,2l Coca Coly za 40 a nebo kafe za 80. To se totiž nestane a potom by následovala pravděpodobně cesta náhodou podobná Grandu, kde se drahé obchody jen těžko drží (když nepočítáme Tonnyho Hilfingera, kde se prodá jedna mikina a mají na měsíc vystaráno:)). Pokud jde o obchody zkusím jich opět několik vypsat, tentokrát spíše ty, které v Pardubicích ještě nemáme, takže vynechám všechny Kenvela a Time-Outy.

Nové obchody bez jiné pobočky v Pardubicích (resp. o nich nevím): 4U broadway, Bellini, Body Basic, Sephora, Calzedonia, Camaieu, Ciciban, CCC boty, Don Paelo, Esprit, Drapa Sport, Friends and Rebels, Giant, Hannah, Hm Studio, House, Chaos jeans, Intimmisimi, Jannett, Jeans Machine, John Garfield, Kampo, Lifestyle Sports, Luggi, Office Shoes, Pepe Jeans, Presence, Private member, S. Oliver a další. Těch obchodů je opravdu hodně, asi třetina už v Pardubicích je, ale budiž. takže kromě mnoha jeans obchodů (snad už s hledáním těch pravých riflí nebudu mít takový problém ;)) to tu je samá móda a boty.


Kino. Ano, kino bude s nálepkou Cinema City, které je partnerem Imax kina v Praze. Je tu možnost, a podle prozatímních označení multikina tomu vše nasvědčuje, že by Pardubice mohli dostat IMAX kino, což by z nich udělalo z Pardubic druhé město v ČR( po Praze) ,které dovoluje divákům sledovat filmy ve 3D pomocí brýlí a obrovského plátna. Pokud se to stane realitou, bude to bomba a turisté, mechováci a celý kraj by se mohl sjíždět do Pardubic jen kvůli téhle technologické "revoluci", která v Česku nemá zatím kvalitní pokrytí velkých měst. Další drobností, kterou prozrazují stránky Paláce je otevírací doba, která bude v PO-SO 9-21 a v NE 10-21. Ohledně kina bude otevírací doba řešena pravděpodobně jako v Grandu. Mimochodem doufám, že Cinema City se bude snažit konkurovat Cinestaru nejen nabídkou filmů, ale i cenou, která by v Pardubicích mohla a měla být o něco nižší než v Praze, kde má CC několik multiplexů.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Pěkný článek, to, že by zde měl být IMAX je skvělá zprává, na druhou stranu bych přivítal druhý McDonalds, aby v tom jednom nebyl neustále takový nával.

Co se mi ale nelíbí jsou právě nové stránky paláce - je to strašně nepřehledné, moc barevné, celé to je udělané ve flashi, lepší by byly textově udělané. Vskutuku se mi moc nelíbí.

Djkoma řekl(a)...

Určitě bych druhý McDonald bral, je zajímavé, že tam není a nechává prostor Paláce celý KFC...

Ty stránky jsou flashové, dost barevné a pořádný klasický text nikde, to je jisté, ale na druhou stranu podle mě právě tímhle dokážou zaujmout dost (obyčejných) lidí. Např. textovou variantu bez flashe bych někdy také ocenil, některé ty animace jsou zdržování.

Anonymní řekl(a)...

souhlas