pátek 13. února 2009

Zkoušky jsou za mnou...A pár dní volna přede mnou. Ne takhle ne, trochu více... nadšení. A PÁR DNÍ VOLNA PŘEDE MNOU!!! JUPÍ!!! Super. Tak tohle je za námi. Takže zkoušky jsou minulostí, neskutečné se stalo skutečností. Povedlo se mi uspět ve všech zkouškách na poprvé a přesto končím až dnes tudíž 12.2. zajímavé, že? Někdo se mě už minulý týden ptal, jestli chodím do školy, ale já že ještě mám zkouškové (přijdu si někdy pěkně blbě, jako by člověk byl blbec a nedával zkoušky v před termínu na 1 s hvězdičkou ...). Bohužel málo termínu a v některých případech dokonce pouze jeden termín, holt to provozování bylo včera... ale přesto všechno. Je to za mnou. Spadl mi kámen ze srdce, už jen jeden semestr... doufám! Co bude dál? Týden flákání. Možná fotbálek, pokud se seženou lidi, možná squash, pokud to už risknu a své líné a dlouho se nehýbající tělo dostanu do squashové "arény" a když nic z toho, aspoň si pustím nějaké filmy a zahraji managera... Někdo takto žije již nějaký ten týden (zdravím beckiho) a někdo ne(zdravím pracující). Takže mávám na školu a dávám si pár dni oraz ... jsem moc rád, že to takto dopadlo...


Filmům se poslední dobu vůbec nevěnuji, není čas, ale teď snad bude. Krom dvou promítání v kině jsem toho opravdu hodně neviděl, takže přejdeme k oběma viděným filmům.

Výměna - Angelina Jolie v dobovém dramatu o matce, které unesou syna a je jí navrácen jiný. Není to sci-fi ani horor, ale velmi vkusně, precizně a stylově natočený film, s velmi silnými okamžiky a nepříjemným křikem paní mámy Angeliny. Režisér Clint Eastwood se opravdu předvedl vybroušeným režijním stylem doplněným nádhernou stylizací do 30. let minulého století. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné a film jako celek působí velmi dobře. Pro trochu znalé této "doby", kdy rozdíl mezi policií a zločinci bylo těžké poznat a kdokoliv mohl být obviněn z čehokoliv a umístěn do blázince (vzpomínky na Přelet nad kukaččím hnízdem rychle ožijí...), bude film rozhodně splněním jejich přání. Je zde všechno od křičící matky, nečestných policistů, detektivů s cigaretou až po auta a módu doby, která dnes někoho může lehce... pobavit.

Benjamin Button sleduje svou "lásku ze stáří"

Velmi podobný je také následující film Podivuhodný případ Benjamina Buttona s manželem Angeliny (jaká náhoda!) Bradem Pittem. Ten nekřičí tolik jako Angelina, ale za to je ve filmu i přes jeho obrovskou stopáž pouze tak hodinu. Vše ostatní jsou digitální triky... Je to smutné, ale na druhou stranu jinak to nešlo a kvalitu efektů vás nechá zase jednou rozpomenout na Glooma (ten měl však výhodu, že nebyl člověk, takže mohl vypadat různě... ale Brad je Brad a jeho podobu prostě budete v nulách a jedničkách hledat a hledat...). David Fincher se vrátil jako režisér a předvádí vše, co jeho fanoušci milují. Nádherné obrazy, skvělou kameru, ale s trochou méně odvahy než je u něj zvykem. Už tu nenarazíte na prolétávající kameru kuchyní jako v Panic Room ani šíleně geniální scénu "Ikea" z Klubu rváčů... ale něco se tu najde. Třeba pohádková cesta na moře, která vypadá krásně nebo asi nejnádhernější a zároveň nejjednodušší nápad z celého filmu, scéna s vojáky puštěná pozpátku, která mě osobně velmi nadchla. Celá stylizace a krásné zabarvení filmu lze jen chválit. Bohužel délku ne. Benjamin není extra komplikovaným, v podstatě je jednoduchý, ale opravdu hodně rozvleklý, což ho trochu "zabíjí". Necítíte žádnou potřebu, nutnost nic (někdo by to nazval chladností, ale ten film není chladný... má pár silných scén a dokáže promluvit "na správnou notu" ale ne dostatečně). Fincher předvedl svůj klasický vizuální vkus, který přetvořil Buttona v krásnou pohádku, která kdyby byla kratší a plynulejší, mohla směle kandidovat na film roku.

Herecké hvězdy filmu Valkýrie

Dva filmy za mnou, minimálně jeden přede mnou. Valkýrie. Další film na který půjdu s přítelkyní a poměrně dost se těším. Proč? Tom Cruise a ostatní skvělí herci. Bryan Singer. Druhá světová. Ať jste někdy měli rádi nejslavnějšího scientologa na planetě Zemi nebo ne, musíte uznat, že je to kvalitní herec. Dříve to byl spíše hezoun, co ukázal svůj úsměv a vybělené zuby a holky padaly do kolen, ale dnes už předvádí kvalitní herecké výkony všude, kde se objeví. Bryan Singer po Xmenech ochutnal modro-červenou pláštěnku muže z oceli (Superman se vrací) a na svou prý milovanou látku doplatil. Každý mu asi chtěl nadávat, že měl nejdříve dodělat "svou" trilogii Xmenů, ale co... Teď zkusí natočit zase jednou kvalitní film, aby dostal od studia něco "většího". Druhá světová válka má pro mě výjimečné kouzlo, které nespočívá jen v době a uniformách. Doufám, že se Valkýrii podaří tuto dobu přiblížit a na plno si užít v posledních letech málo využívané historické období s tak velkými možnostmi...

Co bude příště? A bude nějaké příště? Uvidím, budu se snažit napsat brzy, ale musí být o čem :) to tlachání o ničem mě už moc nebaví :-D Mimochodem blíží se derby Inter Milán - AC Milán, doufám, že všichni čtenáři fandí INTERU :-)

F*Djkoma

Žádné komentáře: