čtvrtek 30. dubna 2009

Shrnutí 1. kola play off NHL

Malé shrnutí prvního kola s několika krátkými, ale opravdu krátkými dojmy a hnedka poté bude následovat přiblížení dvojic do následujícího 2. kola, které bude ještě zajímavější ...

Série v 1. kole play-off NHL:

Východní konferenci:

Boston Bruins (1) - Montreal Canadiens (8)

TIP: 4-1 VÝSLEDEK: 4-0


Komentář: Tak jsem to trefil a ještě jsem týmu z Kanady, kde hrál mimo jiné i Tomáš Plekanec, příliš věřil na jedno vyhrané utkání. Boston potvrdil výbornou formu a velmi dobře fungující tým a jde po zásluze dále. Jsem rád, že i Krejčí předvádí výkony jako v základní části. Ten kluk má potenciál...

Washington Capitals (2) - NY Rangers (7)

TIP: 4-1 VÝSLEDEK: 4-3

Komentář: Přesto, že se série vyvíjela jinak než jsem čekal (1-3) sázka na souboj ruských hvězd z Waschingtonu a Henrika Lungvista se vyplatila. Bohužel Rangers opět ukázali, že jako tým jsou velmi slabý a nebýt švédské hvězdy v brance, po 4rech zápasech by jeli plakat nad své dolary...

New Jersey Devils (3) - Carolina Hurricanes (6)

TIP: 2-4 VÝSLEDEK: 3-4

Komentář: Opět trefený vítěz, což opět potvrdilo, že Hurikáni prostě na ďábly umí ... Krom toho Brodeur ať je sebelepší brankář už není tím brankářem, co vyhrával série (ale popravdě ani Devils už nejsou tím mistrovským týmem, co vyhrával titul, kdy chtěl...).

Pittsburgh Penguins (4) - Philadelphia Flyers (5)

TIP: 4-3 VÝSLEDEK: 4-2

Komentář: Tip vyšel a Flyers ať s o mnoho lepšími výkony než vloni, stále za očekáváními a možnostmi týmu. Malkin a Crosby krytí Fleurym přešli vcelku s klidem přes rivala a nezbývá než jim gratulovat a těšit se na jejich útočný hokej. Snad jediná smutná zpráva je forma Petra Sýkory, který by však ještě měl dostat šanci ... Má to v sobě.


Západní konferenci:

San Jose Sharks (1) - Anaheim Ducks (8)

TIP: 4:3 (přestože jsem fanoušek Kačerů a budu jim fandit:)) VÝSLEDEK: 2-4 (Kačeři!!!)

Komentář: Tady první špatný tip, který mě vůbec nepálí:). Jako fanoušek Kačerů jsem tip dával s přivřenýma očima a doufal, že se kluci zvednou a žralokům ukončí jejich sezonu snů už v prvním kole play off. To se stalo a minimálně v posledním zápase to žraloci těžko skousávali (čemuž je důkazem i bitka na prvním buly:)).

Detroit Red Wings (2) - Columbus Blue Jackets (7)

TIP:4-1 VÝSLEDEK: 4-0

Komentář:Očekávaný postup zkušených učitelů hokeje přes mladé modro-kabátníky s vynikajícím Stevem Masonem, pro kterého bude vzpomínka na první play off dosti hořká (průměr 4,27 a zásahy 87,7%). Tak vynikající výkony a Columbus v play off totálně vypadl z role mladého a dravého týmu. Tak zase za rok... Přesto tato sezona je úspěch pro tým z Columbusu.

Vancouver Canucks (3) - St. Louis Blues (6)

TIP: 4-1 VÝSLEDEK: 4-0

Komentář: Kosatky se Sundinem a dvojčaty Sedinovými vyprovodili Blues hodně rychle. Přesto pro 6 tým základní části byl samotný postup do play off pravděpodobně trochu nečekaným, ale milým překvapením. Tím také zůstane a mohou na něj na dovolené všichni hráči vzpomínat :)

Chicago Blackhawks (4) - Calgary Flames (5)

TIP 4-2 VÝSLEDEK: 4-2

Komentář: Přesný tip (škoda, že nesázím:)))). Mladí hráči z Chicaga prokázali, že postoupit chtějí více než hráči z Calgary a já jim to jedině přeji. Havlát, Toews, Kane a další představují budoucnost NHL.


F*Djkoma

Žádné komentáře: