neděle 17. května 2009

NHL play off 2008/09 - dojmy a další kolo

Tak další kolo je za námi a všichni fanoušci dobrého hokeje jsou šťastní. Nejen velmi atraktivní souboj Waschington - Pittsburgh, ale také všechny ostatní souboje byly ukázkou velmi kvalitního hokeje plného nejen krásných gólů a osobních soubojů, ale také výborných brankářských zákroků. Brankáři potvrzují svoji důležitost, ale především "podceňovaní brankáři" ukazují rohy světu kanadskoamerické hokejové ligy. Chabibulin bylo často vytýkána nevyrovnanost, ale toto playoff představuje velmi stabilního brankáře, kterého mladý tým Chicaga potřeboval. Chris Osgood vždy v brance Detroitu chytal pouze ve stínu slavnějších, ale konečně dostává dostatečnou porci důvěry a podává své klasicky kvalitní výkony. Post brankáře rudých křídel z Detroitu je velmi problematický a málo který brankář by dokázal držet po celých 60 minut nutnou koncentraci za obranou, která propustí lehce přes 20 střel na zápas... Zajímavý bude také duel Fleuryho, stále velmi nadějného a svůj potenciál nenaplňujícího brankáře, který drží naděje Pittsburgh stále vysoko proti Cam Wardovi, který v Carolině odvádí tuto sezonu výbornou práci podpořenou podařeným play off.Minulé kolo bylo nejen velmi hvězdné a dlouhé, ale taky vyrovnané. Pouze jeden série se nehrál na maximální možný počet 7 zápasů (Chicago - Vancouver zápasů 6). Neskutečné kolo bylo uzavřeno. Je jasné, že v playoff bude chybět Ovečkin, který se svou hrou je ozdobou nejen hře samotné, ale působí také jako velký tahák pro fanoušky. Naneštěstí každý tým má výraznou hvězdu(nebo hvězdy) a pravděpodobně se všechny souboje opět protáhnou možná i do 7mého zápasu ...

Finále východní konference:

Pittsburgh Penguins – Carolina Hurricanes

Bilance v sezóně: 2-2 (doma 4:1, 1:2, venku 5:2, 2:3pp)

Bilance v play off: -

Velmi vyrovnaný souboj týmu, který se snaží o druhé finále Stanley Cupu za sebou proti týmu, který chce navázat na "cestu za Stanley Cupem" kterou před několika lety zbláznili celou Carolinu. Přestože má Pittsburgh podle jmen kvalitnější tým, Carolina sází na týmový hokej, v kterém produktivitou vyčnívá snad pouze Eric Staal popř. Ray Whitney. Pittsburg v čele s Crosbym a Malkinem mají obrovskou útočnou sílu a kreativní schopnosti do přesilových her. Složitou sérii rozhodne samozřejmě brankář. Ward proti Fleurymu bude velký souboj, v kterém vyhraje ten, který udrží čistou a chladnou hlavu v každém zápase. Osobně sázím na sílu týmu z Pittsburghu, který je nejen herním stylem mě sympatičtější, ale také hráči jsou velmi kvalitní a dobře se na jejich hru dívá.

MŮJ TIP: 4:3


Finále západní konference:

Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks

Bilance v sezóně: 4-2 (doma 5:4sn, 4:0, 2:4, venku 6:5sn, 6:4, 0:3)

Bilance v play off: 6-8

Chicago udělalo velký skok od loňského playoff a hráči vědí, že se stále můžou a hlavně musejí zlepšovat. Hráči jako Toews a Kane, kterým jde příkladem stále mladý a zatím zdravý Havlát, cítí své možnosti a budou proti mentorským Red Wings schopni nechat na ledě všechny své síly. Přesně to pomohlo Chicagu postoupit přes Vancouver, který po ukolébání v prvním kole play off podcenili mladé Chicago a po sérii 4-2 jeli na dovolenou ... Chicago nemůže Detroit podcenit, ale rudá mašina by s motivací mohla mít menší problémy, ke kterým když se přidá slabá (střelecká) produktivita Dacjuka možná se dočkáme překvapení. Ovšem je tu stále Hudler, Franzén a další, kteří mají životní playoff a dostávají slušný prostor.

MŮJ TIP: 4:3

Žádné komentáře: