pátek 14. srpna 2009

Před a po Harrym...

Tak je tomu skoro měsíc, co jsem napsal pro blog takový malý článek o Harrym a rázem se z něj stal největší úspěch v historii The BLOGu (děkuji všem zúčastněným:D). Co však psát dál? Je tu tradiční problém, kdy se autor dotkl Olympu a teď nechce klesnout... Heh, tak ne vážně. Co dál? V nejbližší době nevidím jiný film v kině než je GI JOE, avšak na ten nikdo nechce jít kvůli jeho zřejmé infantilitě... Škoda, protože právě trochu ujetá akce s humorem by se hodila do těchto letních dní plných ne nudy, ale spíše jen samých lidských příběhů a dramat, která neustále dokola recyklují ohraná témata. Je to škoda, že se člověk jako já musí uchylovat k akčním (nebo sci-fi) filmům, když se chci výrazně pobavit. Přesto jsou zde i výjimky jako před pár dny viděný Langův první americký snímek BYL JSEM LYNČOVÁN a drama Arthura Penna DIVOTVŮRKYNĚ o učitelce a její němé-hluché-slepé žákyni... Ano, přesně o tom to opravdu je:). Překvapilo by všechny, jak takový snímek umí být poutavý a intenzivní, přestože je černobílý, hlavní postava nepromluví a jen pobíhá a do všeho nesmyslně mlátí a vy jen čekáte, co se stane dál... a to ještě nevíte to nejlepší, ale to si nechám na jindy (nebo si přečtěte obsah na čsfd tam to někdo napsal:)).

Klasika, která nerezaví (a neustále yvstrkuje zuby:))

Podle ředitelky ČT podlehl Kraus a jeho Uvolněte se, prosím okurkové sezoně, ale ta postihla prakticky všechny a všechno. V kině ukončil blockbusterové akční léto GI JOE a v televizi se tradičně recykluje vše od komunistických, ale zábavných Chalupářů až po různé série jako Smrtonosná zbraň nebo všechno s Vinnetůem/na motivy Karla Maye... V televizi tak na tradičních kanálech běží pro milovníka filmů velké nic (ten už většinu totiž tak 3x viděl:)))). Mou záchranou je tak nejen sbírka nahraných snímků na HDD+DVD rekordérů, ale také kabelová televize UPC(ta značka sama o sobě je spíše ukázkou vyděračství než kvality, ale co...). Tam je totiž desítka programů mezi nimiž svítí, jak hvězda na temném nebi stanice MGM. Je tu snad někdo kdo nezná slavné Metro-Goldwyn-Mayers? (ano, je to ta společnost s tím lvem, který běžel před Tomem a Jerrym:))) Neuvěřitelná hromada snímků většinou vysoké kvality se valí na diváka celý den s dabingem potažmo titulky (nebo když máte fakt smůlu, tak dabing vypadne a běží originální znění, minule u jednoho kungfu z HongKongu mi to způsobilo nejeden problém...:)). Ne tohle vážně není reklama, ale tenhle program pro mě s přehledem trumfne všechny placené HBO a Cinemax kanály, na kterých běží jen "dnešní" hity(a to se dá říct tak o každém desátém filmu...). Naopak MGM má archív čítající filmy za posledních 70-80 let, přestože dnes je studio ve vlastnictví Sony (včetně všech bondovek:)).

Něco pro pamětníky, co zapomněli :)

Pokusím se psát častěji na svůj milovaný blog, ale opravdu není nějak čas, chuť ani nápad, který by někoho, kdo moje stránky navštíví více zajímal (místo pro nápady a touhy pod článkem). Prozatím se mějte krásně a brzy na shledanou ...

F*Djkoma

Žádné komentáře: