sobota 5. prosince 2009

ČSFD statistika měsíce listopadu

Tak po delší době další příspěvek. Tentokrát k něčemu úplně jinému, než bylo zvykem. Už je tomu skoro půl rok, co jsem se rozhodl psát vlastní statistiku bodů na ČSFD. Uživatelé první třicítky, proslavená TOP 30, které jsem již tímto dnem asi třetí měsíc možná více, členem byla moje první volba. Bohužel po měsíci jsem zjistil, že je nedostatečné vnímat ČSFD pomocí pouhých 30 uživatelů (popravdě, byl jsem líný to opisovat, ona je to trochu práce... kdo to má furt ...ZADARMO!... dělat) a tak jsem rozšířil svůj pohled na celou krásnou TOP 100. Statistika je nuda, ale někdy jsou výsledky opravdu zajímavé a tak jsem se rozhodl, alespoň s měsícem listopadem, podělit se s ostatními uživateli této velké "rodinné" databáze. Takže přejdeme k "výsledkům". (ještě poznámka, statistiku vedu od 5. každého měsíce do 5. každého měsíce... proč ne od 1.? No prostě... jsem takhle začal:))

Krátká poznámka: První sloupek je umístění uživatele v žebříčku oblíbenosti. Jsou tam drobné nesrovnalosti, které jsou způsobeny rovností bodů, které excel a ČSFD řeší trochu odlišně:)). Dále sloupeček nicků, které jsem napsané od ruky zběžně, často z hlavy. Následuje sloupek, který je barevně odlišen. Je zde zapsaný nárust bodů jednotlivých uživatelů. Zvýšení je zeleně, stagnace žlutě a pokles červeně (semafor hadr). Na závěr tu jsou body 5.12.2009 dle přepisu ze seznamu na stránkách ČSFD.

Už na první pohled je viditelné, že uživatelé TOP 30 mají mnohem větší nárust bodů, než všichni ostatní. Mohu vám prozradit velké tajemství, toto se opakuje každý měsíc prakticky v identických číslech... Každý to věděl, málo kdo tomu věřil a někdo se toho i bál:). Sranda však začíná, když se to propočítá. Uživatel v TOP 30 měl za měsíc listopad v průměru nárust 53,3 (!!!!) bodu. Je to málo nebo moc? Uvidíme dále, protože přichází číslo ještě hezčí. Uživatelé od 31. do 100. místa mají v průměru za měsíc listopad nárust bod...(famfáry) ... krásných 5,3 bodu. Velký rozdíl nemyslíte? Obojí dohromady tak vytváří průměr uživatelů TOP 100 v podobě 19,8 bodů. Je to hodně nebo málo? Možná to pár mýtů vyvrátilo, ale rozhodně potvrdilo, že (noví i staří) uživatelé si každý měsíc přidávají uživatele v přední třicítce. Právě první tři uživatelé dle bodů mají jako jediní (prakticky) každý měsíc trojciferní přírustek bodů. Vedle 132 bodového Golfisty je to 111 bodová Kleopatra a 120 bodový (The) Pomo. Výjimkou jsou snad jen "komentáře/hodnocení/body - honiči". Tento "pojem" snad nemusím příliš vysvětlovat. Kvůli Larelay bych možná vytvořil i novou kategorii "titulkohoničů":))

Dopadl tento měsíc, jak jste čekali? Fascinují vás nějaká čísla, někteří uživatelé...?

Pár "faktů" za listopad 09:
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 30: 53,3b
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 31-100: 5,3b
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 100: 19,8b
Nejvíce bodů v TOP 30 ala "velký skokan měsíce": Golfista 132b
Nejvíce bodů v TOP 31-100 ala "malý skokan měsíce": Larelay 36b (dále AngelAngie a TheMaker, oba 33b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 ala "skokan, co neumí skákat": Movie -6b

Žádné komentáře: