čtvrtek 10. prosince 2009

Výsledky základní části LM 2009/10

Včera posledním herním dnem skončila základní část Ligy mistrů 2009/10. Mám tedy možnost okomentovat a srovnat svůj původní tip na postupující a musím přiznat, že pár překvapení se vyrojilo. Bude toho víc, takže rovnou k věci ...

Skupina ABody Zápasy Výhry Remízy Prohry
Bordeaux 16 6 5 1 0
Bayern Munich 10 6 3 1 2
Juventus 8 6 2 2 2
Maccabi Haifa 0 6 0 0 6

Původní tip na výslednou podobu byl: Juventus, Bordeaux, Bayern, Maccabi
Realita: Tahle skupina se příjemně zamotala. Juventus předváděl velmi nudný a neproduktivní fotbal (skóre 4-7...) a Bayern naopak překvapil především posledním zápasem v Turíně, kde zvítězil 1-4 po vynikajícím představení celého týmu. Tradiční italské "dáme góla a bráníme" narazilo a velmi tvrdě. Bordeaux je však ještě větší překvapení. Yoan Gourcuff po odchodu z AC Milán jen září a jeho hvězda stoupá nahoru stejně jako francouzský tým. Poslední místo Maccabi Haifa a žádný vstřelený gól byla však jistota.
Srovnání: trefil jsem postupujícího a posledního:)

Skupina BBody Zápasy Výhry Remízy Prohry
Man Utd. 13 6 4 1 1
CSKA 10 6 3 1 2
VfL Wolfsburg 7 6 2 1 3
Besiktas 4 6 1 1 4

Původní tip na výslednou podobu byl: Man U, Wolfsburgh, Besiktas, CSKA
Realita: Další pěkná skupina, v které rozhodl Manchester o postupu během tří zápasů. Překvapivě se však zasekla němcká mašina z Wolfsburgu a Edin Džeko a už vůbec ne Graffite nedokázali prostřílet cestu německého mistra do vyřazovacích bojů. Těšít se tak může Tomáš Necid (nejlepší nahravač základní části LM) a jeho CSKA s kvalitním útočným fotbalem a nejednou vycházející hvězdou (vedle Tomáše třeba Krasič...).
Srovnání: Trefen byl pouze vítěz skupiny :(

Skupina C


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Real Madrid 13 6 4 1 1
Milan 9 6 2 3 1
Marseille 7 6 2 1 3
FC Zurich 4 6 1 1 4

Původní tip na výslednou podobu byl: Real Madrid, Olymapique Marseille, AC, Curych
Realita: Reeal Madrid potvrdil své kvality a nenechal nikoho na pochybách, že bílý balet nabitý hvězdami má šanci předvést lepší vystoupení než v loňské Lize mistrů. Jen tak tak postoupilo AC Milán, které své zápasy především s Curychem opravdu nezvládalo a jen smůla Marseille připravila o postup, který by si pravděpodobně tým zasloužil. Budou mít však šanci jako všechny týmy na třetích příčkách zkusit své štěstí v "chudší" Evropské lize. Poslední Curych svými výsledky velmi překvapil.
Srovnání: Trefil jsem vítěze skupiny a posledního, 2. a 3. přesně naopak...

Skupina D


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Chelsea 14 6 4 2 0
Porto 12 6 4 0 2
Atletico Madrid 3 6 0 3 3
APOEL 3 6 0 3 3

Původní tip na výslednou podobu byl: Chelsea, Atlético, Porto, Nikósie
Realita: Chelsea si svůj postup jako vždy zajistila velmi brzy a opět nedovolila žádné pochybnosti o kvalitě týmu doma i venku. Zklamáním je. tento rok nejen v Lm ale také ve španělské lize, Atletico Madrid, kterému ani superstřelec Diego Forlán, supertalent Sergio Aguero a Sergio Asenjo nepomohli k lepšímu než třetímu místu, o které se ještě dělí s APOELem a může poděkovat jen lepšímu vzájemnému skóre...
Srovnání: Opět první a poslední trefeni, ale 2. a 3. místo naopak...

Skupina E


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Fiorentina 15 6 5 0 1
Lyon 13 6 4 1 1
Liverpool 7 6 2 1 3
Debrecen 0 6 0 0 6

Původní tip na výslednou podobu byl: Liverpool, Lyon, Fiorentina, Debrecin
Realita: Největší překvapení, co se týče vypadnutého týmu. Liverpool vždy válčil v Lize mistrů jako nikde jinde a tento rok je obrovská výjimka. Nedaří se v Premiere league ani v LM a o svůj post se musí bát i Benitéz... Skupinu E vyhrála Fiorentina, která nehraje tradičním italským stylem a příjemně překvapuje na evropské scéně. Lyon je naopak stálicí, která potvrzuje výsledky a poutá diváky tradičně atraktivním fotbalem. Debrecen byl opět do počtu...
Srovnání: Trefil jsem 2. a 4. místo a jinak naopak:(

Skupina F


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Barcelona 11 6 2 2 1
Inter Milan 9 6 1 3 1
Rubin 6 6 1 3 1
Dynamo 5 6 1 2 2

Původní tip na výslednou podobu byl: Barcelona, Inter Milán, Dynamo Kyjev, Rubyn Kazaň
Realita: Nejsilnější skupina letošní LM skončila podle očekávání, ale ještě před 6. zápasem hrozil pád velkoklubů. Naštěstí se obavy nepotvrdily a oba velké týmy postoupily i přes ne zrovna ideální výkony. Východní kluby Kazaň a Kyjev překvapily a hráči se předvedli na evropské scéně, takže rozhodně žádné zklamání a to ani nemluvím o dobrém fotbale.
Srovnání: Trefil jsem dvojcii postupujících a obrátil zbylá místa...:)

Skupina G


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Sevilla 10 5 3 1 1
VfB Stuttgart 8 5 2 2 1
Unirea Urziceni 6 5 1 3 1
Rangers 2 5 0 2 3

Původní tip na výslednou podobu byl: Sevilla, Stuttgart, Glasgow Rangers, Unirea Urziceni
Realita: Tady překvapila Urziceni a zaslouženě postoupila do Evropské ligy. Naopak stydět by se měli v Glasgově. Rangers jsou čím dál horší a vedení nedělá nic pro změnu. Postup Sevilly a Stuttgartu se čekal, i když se rozhodovalo do posledního kola.
Srovnání: Trefil jsem prvního s druhým a opět otočil zbytek:)

Skupina H


Body Zápasy Výhry Remízy Prohry
Arsenal 13 6 4 1 1
Olympiacos 10 6 3 1 2
Standard Liege 5 6 1 2 3
AZ Alkmaar 4 6 0 4 2

Původní tip na výslednou podobu byl: Arsenal, AZ Alkmaar, Olympiakos Pireus, Standard Lutych
Realita: Arsenal a jeho pouť LM tradičně bezproblémová. Proti tomu Olympiacos příjemně překvapil, protože nizozemským AZ naprosto zklamal ve své roli černého koně. Standrd Lutych se ukáže v Evropské lize a určitě má větší šanci než v LM.
Srovnání: Tentokrát jen první místo:(

Tento rok byly základní skupiny LMvelmi nabité a většina skupin dobře složená. Následující vyřazovací kolo bude vylosováno 18.12.2009 a můžeme se těšit na mnohé... velkokluby se setkají už v tomto kole a rozhodně nebude nouze o kvalitní fotbalové zážitky. Hned jak budou dvojice známé, rozhodně přijde článek s tipy...

do té doby všem milovníkům kvalitní kopané na shledanou:)

F*Djkoma

Žádné komentáře: