čtvrtek 29. dubna 2010

Play-off NHL 2009/2010 - 2. kolo

První kolo přineslo překvapení, zklamání i životní výkony (ano, Jaroslave, Tebe myslím!:)). Devils mají dovolenou, v závěsu jim je Buffalo a Washington s Ovečkinem, který prý z prohry nedělá žádnou tragédii (to je možná škoda, po takové sezoně). Přesto zůstaly velmi silné týmy v boji o Stanleyho pohár pro vítěze vyřazovacích bojů. Kdo, s kým a jak to bude asi vypadat? Jdeme na to... (všimněte se, jak na východě nepostoupil nikdo z první trojice týmů základní části:) a přesný opak na západě)

Východní konference

Pittsburgh Penguins (4) - Montreal Canadiens (8)
Bilance v sezoně: 3-1 (doma 6:1, 3:1, venku 3:2, 3:5)
Bilance v play off: 0-1
Komentář: Udrží Halák další ofenzivní tým ve své lapačce a pošle Montreal k velmi nečekanému postupu? Už druhému v řadě?:-) Tučnáci s Fleurym v brance mají své kvality, i když brankář zatím podává standardní průměr, který však bohatě stačil na Ottawu. Ovšem Pittsburgh má více hráčů, kteří umějí dát gól než Washington, kterému když nezahrají Sjomin-Ovečkin-Backstrom, tak těžko hledá náhradu (takový Fleischmann odehrál 6 zápasů, 7 proseděl a má jednu asistenci...). Montreal bude sázet na týmovou hru a schopnost se vždy prosadit aspoň jedním gólem. Takže Jaroslave, co ty na to?:-) Druhý zářez vedle Ovečkina bude Crosby popřípadě Malkin?:-)
TIP: 4-3

Boston Bruins (6) - Philadelphia Flyers (7)
Bilance v sezoně: 2-2 (doma 1:3, 2:1pp, venku 3:4sn, 5:1)
Bilance v play off: 4 série, 2-2 (naposledy rok 1978:-D)
Komentář: Medvědí překvapení narazí na svou philadelphskou obdobu, Letce. Těm fantasticky chytá Brian Boucher, i když je pravda, že Devils nebyly žádný ofenzivní soupeř. Boston ovšem stále postrádá Savarda, mozek první lajny a uvidíme, jak se dokáže s tvrdou hrou letců vypořádat. V posledních zápasech projevil i dobrou formu Krejčí, kteří trochu splácí slabší základní část.
TIP: 2-4

Západní konference

San Jose Sharks (1) - Detroit Red Wings (5)
Bilance v sezoně: 1-3 (doma 1:4, 2:4, venku 1:2sn, 3:2sn)
Bilance v play off: 1-2
Komentář: Hodně odvážný tip, uznávám. Žralokům musí začít hrát první lajna tak, jak jsou zvyklí a pak křidla nebudou tak velký problém. Ovšem trojice Heatley-Thorton-Marleau dali dohromady v letošních vyřazovacích soubojích jeden gól. Tři žraloci, kteří zapomněli kousat... Křídla mají za sebou náročných 7 zápasů a hnedka musejí navázat dalšími. Většina týmu není nejmladší, takže by tu mohla hrozit fyzická námaha spojená s věkem. Ovšem zkušenosti jsou nedocenitelné a Rudým křídlům tento rok chytá i dobře brankář, takže půjde o velkou bitvu dvou velkých týmů...
TIP: 4-3

Chicago Blackhawks (2) - Vancouver Canucks (3)
Bilance v sezoně: 2-2 (doma 2:3, 6:3, venku 1:0, 1:5)
Bilance v play off: 2-1
Komentář: Stejně jako vloni jsou Chicago velmi nebezpečný soupeř pro kohokoliv. Mladý a dravý tým postavený na velmi pevných základech okolo hráčů, kteří směřují k největším hvězdám NHL. Kosatky jsou však nebezpečný a velmi produktivní soupeř, který však příliš stojí a padá s výkony Luonga. Ten má zatím ve vyřazovacích bojích mnohem horší statistiky než vynikající Niemi v brance Chicaga. Právě kvůli tomu, si myslím, že si Chicago zopakuje loňský postup do finále konference a opět přes Vancouver...
TIP: 4-3

Tohle kolo bude hodně zajímavé... :) kolika překvapení se dočkáme tentokrát...

F*Djkoma

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Pittsburgh Penguins (4) - Montreal Canadiens (8) - 4:2

Boston Bruins (6) - Philadelphia Flyers 3:4

San Jose Sharks (1) - Detroit Red Wings (5) 2:4

Chicago Blackhawks (2) - Vancouver Canucks (3) 4:2

Anonymní řekl(a)...

pitsbugr - montreal  4:2
boston - philadelphia 4:3
san jose - detroit 4:1
chicago - vancuver 1:4

tak třeba

Malarkey :D

Anonymní řekl(a)...

Pens 4-3 Habs
Bruins 4-2 Flyers
Sharks 4-1 Red Wings :D
Chicago 2-4 Canucks

Uvidíme :D

Mikesz