čtvrtek 6. května 2010

ČSFD statistika měsíce dubna

Tak jsme se tu zase všichni sešli. Po těžkém srdečním záchvatu doprovázeném smrtelným potem způsobeným invazí Mauglího na ČSFD jsem rád, že je vše opět při starém. Tedy vlastně není. Duben byl tragický měsíc, co se týče bodů. Výsledky, které jsem včera odečetl mě stále nechávají lehce mimo realitu a těžko tomu věřím. Podle starších neoficiálních zápisů rok a dva zpátky to však vypadá, že duben je každý rok velmi slabý měsíc na body. Takže bodohoniči, bodohoničky (rovnoprávnost přeci) a všichni ostatní, byl to těžký měsíc. Tak jdeme rovnou na čísla a vynecháme všechny vzpomínky na hvězdy našeho nebe (jmenovitě AngelAngie, DaviDa 3141 a ti další).

Trochu obecněji...

Z pohledu bodů byl duben něco jako dušičky. Žádné šťastné a veselé, ale umíráček pro všechny, co dychtivě čekají na nové krásné body do své sbírky milááááškůůůů. Průměrný nárust uživatelů v TOP 100 (!) byl pouhých 10,7 bodu (!!). Prakticky polovička nárustu v březnu. To není vše. Uživatelé TOP 30 (!!!) získali pouze 27,3 bodu (!!!!). V březnu? 48 bodů... :( Uživatelů od 31. dolů, krásných 3,5 bodu na jedince. Chce se stále ještě někomu radostně vyskakovat? V dubnu tak přibylo pouhých 1066 bodů uživatelům první stovky, to je nejméně v celé historii ročního sledování statistik. Uživatelé v top 30 naštěstí z tohoto koláče ukously cca 81% všech bodů. Holt když se někdo umí narodit (nebo si to zařídit;-)). Už z obrázku o kousek níže je patrné, že se duben stal měsícem plný duhy a pruhovaných triček, protože takhle barevnou statistiku jsme tu dlouho neměli. Nevím, co se stalo, zda se zasekl příliv nových uživatelů nebo přestali vkládat svou důvěru do uživatelů na vrcholku žebříčku, ale jedno je jisté. Krize, ať ekonomická, sociální nebo ohledně vlastní sexuality, dopadla i na uživatele ČSFD. Jen doufám, že dotace od státu budou vysoké...

... s obrázkem...

...klikněte pro více dobrodružství:)..

...teď konkrétněji...

Tradičně tady začínám s "Golfista si projel 18náct jamek, porazil Marka Ebena a zase očekoval vlastní bodové konto na čsfd a spokojeně šel pokračovat". Tentokrát ne, protože Golfista byl tento měsíc v nárustu bodů přemožen. Kým? Zakladatelem naší krásné filmové databáze. Pomo dokázal neuvěřitelné a na své bodové konto si připsal o 19náct bodů víc než maestro českých greenů. Klepat se začíná Kleopatra, kterou Pomo v jeden den už dohnal, ale ona mu opět uskočila. Současný rozdíl? Ve formě je to 32 bodů pro Poma navíc za jediný měsíc, ale z dlouhodobého hlediska Kleopatra vede o 5 bodů. Příští měsíc pravděpodobně padne... po velmi dlouhé době... Velké překvapení je také fakt, že "skokanem, který neumí skákat" se stala Faye s -9 body. Uživatelka z top 30 a je v záporných nárustech? Těžko uvěřit a dalších 29 uživatelů nad a pod ní se začalo klepat. Ovšem v honbě za touto trofejí, která mimochodem docela smrdí. Chcete vědět víc? Dobře. Vzali jsme kus dřeva, velký voják Malarkey se obětoval a zabil svojí kamarádku žabku chovanou v domácím teráriu (jmenovala se Klára, asi ji nemiloval:(...). Její rituální smrt doprovázená ďábelskými rituály, které nechci popisovat (tou dobou totiž koukal na Večerníček, byl tam Rákosníček...), nebyla zbytečná a výsledkem bylo její tělo, napíchnuté párátkem do zmíněného kusu dřeva. Kouzlo rituálu spočívalo v tom, že její tělo nestárne ani nehnije. Pouze smrdí původním odérem z terária... Po nudné odbočce můžeme pokračovat. Záporných jedinců je pravděpodobně nejvíce v celé historii mého skromného statistického výzkumu, dohromady 18. Slovy osmnáct uživatelů, kterým za měsíc ubyl víc jak jeden bod. Děsivé, že? Já říkal, že tenhle díl by jsme měli pojmout v hororovém duchu. Dokonce i slavný Chupacabre padl s -6, nahazovač výdělků číslo 1 mandes o -3 a bart o -5 bodů (to bude těmi vkusnými a smysluplnými příspěvky do některých diskuzí u filmů...). Teď zpět k překvapením. TheMaker získal v dubnu krásných 18 bodů, o 50% méně než minulý měsíc. další antikampaň vyšla! Uživatelé na čsfd jsou nuceni přemýšlet a zvládají to! Největším skokanem (=získá cenu v podobě Malarkeyova putovního terária s naklonovaným dvojčetem Kláry) se stává Enšpígl s krásnými 26 body. Po reklamě, kterou jsme mu tady minulý měsíc udělali se není čemu divit a celá naše redakce očekává (peněžní) dary. Když už jsme u redakce, právě Malarkey získal nádherných +14 bodů, čímž získal více bodů než Djkoma (ten pravděpodobně doplácí na fakt, že se pod statistiky se silně ironickým a kritickým tónem podepisuje, tento měsíc proto zkusí udělat výjimku :D) i třetí do party, Lesumir (+2 prý, sám si to sleduje, je někde na chvostu druhé stovky...). Velmi pěkný výkon předvedl i J*A*S*M, kterého vůbec neznám, ale +16 bodů rozhodně potěší.

Pár "faktů" za duben 2010:
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 30: 27,3 b (minulý měsíc 48b)
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 31-100: 3,5 b (6,8b)
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 100: 10,7 b (19,3b)
Nejvíce bodů v TOP 30 ala "velký skokan měsíce": Pomo 93 b (Golfista 116b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 ala "malý skokan měsíce": Enšpígl 26 b (TheMaker 38b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 ala "skokan, co neumí skákat": Faye -9 b (Mr.Apache -3 b)

Za měsíc AHOJ a ať je květen plný bodů a ne utrpení, slz a neštěstí nad koncem smysluplné existence na čsfd...

PS: AngelAngie získala +0 bodů. Už chápu, proč ODS a ČSSD používají antikampaň, jeden článek, jedna osvěta nechápavým uživatelům a velká AA může balit kufry na další databázi (což už asi před dvěma měsíci udělala, opožděné mávání jejím směrem se bude konat 15.5. ve 20hodin).

PPS: Nedostatek emailů s chválou způsobilo, že se se mnou a Malarkeyem přestal bavit Lesumir. Nevíme, zda je to způsobeno jeho novou spolubydlící, problematickým modemem nebo bydlištěm na konci světa... Holt, každá má jiné životní cíle a my mu přejeme, ať ty svoje najde nebo ať se vrátí, bude tu vítán:)

PPPS: pokud nevíte, kdo je Mauglí, nenechte se ošálit jeho aktuální módní přezdívkou A...

F*Djkoma Malarkey (pod výhružkou konfliktu s keyem se teda podepisuju já:) F*Djkoma

Žádné komentáře: