sobota 15. května 2010

Play-off NHL 2009/2010 - Konferenční finále

Malé finále a pak boj o Stanley Cup. Posledních maximálně 14 zápasů pro každý tým a cesta ke slávě a věčnosti je otevřena.

Východní konference

Philadelphia Flyers (7) - Montreal Canadiens (8)
Bilance v sezoně: 2-2 (3:2, 0:1, 1:3, 6:2)
Bilance v play off: 2-3
Komentář: Montreal s nejlepším brankářem vyřazovacích bojů a z posledního postupového místa bude o postup do posledního kola bojovat s, na čtyřikrát resuscitovanými, Jezdci. Sedmička letošní sezony bude morálně hodně nahoře, tým poslední 4 zápasy neprohrál a povedl se mu historický obrat série z 0-3 na 4-3. Co chtít víc? Dvě velká překvapení se vyrovnaným způsobem poperou o místo v historických tabulkách. Je to těžké rozhodnutí, ale osobně věřím Halákovi aspol., že překonají nepříjemné Flyers. Bude to velmi vyrovnané, ale rozhodující zápas bude na jejich straně.
TIP: 3-4

Západní konference

San Jose Sharks (1) - Chicago Blackhawks (2)
Bilance v sezoně: 1-3
Bilance v play off: nestřetli se
Komentář: Oproti Východní konferenci je na západě vše podle očekávání. První s druhým bude bojovat o finále Stanley Cupu. Dva nejlepší týmy, dva atraktivní herní styly, hvězdy dneška i zítřka. Tohle je série, která bude rozhodně stát za každou minutu. A já osobně fandím sympatickému týmu z Chicaga, které přestože nemá tak silnou soupisku na všech postech je hnáno mladým nadšením, jako v loňském roce a podaří se jim přejít i posledního konferenčního soupeře, Sharks.

TIP: 2-4

Kdo je váš favorit? Komu nevěříte? Vše a ještě více do diskuze pod příspěvkem a nezapomeňte na tipy...:)
F*Djkoma

1 komentář:

Mikesz řekl(a)...

V poslední době jsem s kámošem hodně hrál NHL 10 a dávali jsme si Phildu proti Sharks (já radši Flyers).

Takže můj tip je následující:

Flyers 4:2 Habs
Sharks 4:3 Chicago