pátek 6. srpna 2010

ČSFD statistika měsíce července

Červenec je za námi a stalo se něco významného zajímavého srovnatelné s novým balíčkem vylepšení od Poma, které by prohloubilo možnosti ČSFD? Nový vzhled, vylepšení stávajících funkcí, fórum pro nudící se uživatele s chutí dělat ze sebe borce/adminy nebo nedejbože dokonce rozšíření profilů filmů například o scénáristy/kameramany/hudbu? Ne. Maximálně byla premiéra Inception, která rozdělila publikum na jeden hodně malý tábor odpůrců a velký tábor fanatických obdivovatelů (moje skupina na facebooku se jmenuje "Spáchejte SEBEVRAŽDU!!! Čeká na vás skutečný svět!!!" má už 125 189 fanoušků z celého světa!). Ještě si matně vzpomínám na bandu nudících se uživatelů na jedné z diskuzí čsfd, kde byla provedena (neplacená!) reklama na mé statistiky jedním mým věrným fanouškem. Ke všem těm zprávám v poště a emailům na statistiky_csfd@csfd.cz (prominentní adresa, že:)) byla tahle diskuze velmi příjemné zpestření a sledování nových nevinných duší, které pomalu propadají honbě za body, poučné.

Z pohledu bodů opět došlo k tzv. "mazání starých uživatelů". Ze dne na den většině vysoce postaveným uživatelům ubylo několik bodů (mě osobně cca 5, ale čím výš jste, tím víc vám ubývá... teda kromě Poma:)) a bez jakéhokoliv vysvětlení. Jasně, body jsou už skoro na úrovni pokemonů nebo přátel na facebooku (takže čím víc jich máte, tím víc jste cool:)), ale i tak by mě osobně někdy zajímalo, v čem to všechno ubývání vězí. Kdyby se všem deaktivovaly topky, všichni by měli nula bodů? Really?:-P

"Čím víc bodů, tím víc čsfd." (c)

Červenec byl už klasicky velmi dobrý. Uživatelům v top 100 bylo rozděleno hezkých 1308 bodů, což znamenalo pro top 100 uživatele průměrně 13,1b, pro top 30 32,7b a pro top 31-100 slabých 4,66b. Prázdniny jsou plné festivalů, hudebních a filmových, takže se není vůbec čemu divit. Všem se určitě klepou kolena, kdo byl zase nejlepší sběrač bodů (člověk si hned vybaví samo sběr jahod, ale ta podoba je čistě náhodná, tady to chce víc aktivity, třeba časté psaní poštou...). Ano, není to Pomo, jak se mohlo zdát z prvních odstavců, ale je to opět král všech golfistů, Golfista. Jeho posbíraných 73bodů je další úžasný výsledek, který po 46 bodech z minulého měsíce představuje skok o 27 bodů! Ano, přesně tolik jsem měl třeba já za celý červenec (teda vlastně o jeden víc:((( ). Královna Kleopatra (trefně volený nick!) boduje se svými 70 body a hned v závěsu je Pomo s 67 body. Takže Golfista 73, Kleo 70, Pomík 67... Náhoda nebo pravidlo tří? Dále už body ubývají docela rychle. Samozřejmě až ke "klesající stálici" Faye, která s průměrem dva body za měsíc pomalu, ale jistě klesá a bude převálcována nejen "dávám tři hvězdičky" Blizzardem, ale postupně také Mattym a Tomem Hardy (The Forger;-)). Přejděme pryč z top 30 a podívejme se na ty další, "zbytky":D. Tady konkurenci válcuje další královna, tentokrát titulková, larelay. Jejich 31 bodů po minulých 23 a ještě předchozích 17 se pomalu stává stoupající stálice. Kdo po ní? Cervenak a jeho 23 bodů, případně T2 a jeho 21 bodů (neboli film stál ??? dollarů, vydělal ??? dollarů). Pomalu také sleduji některé potenciálně zajímavé uživatele, kteří se brzy dostanou do top 100. Mezi nimi vládne s vysoce nastaveným trendem především Flipper, místní zábavný delfín, který se pravděpodobně touží stát novou "elitou" nejen diskuzí, ale celé čsfd. Uvidíme, kam ho jeho ploutve zavedou, případně očekávám, že všichni podpoří petici "Zachraňte Flippera ze zátoky v japonském Taiji" ;-)). Dalším nadějným uživatelem je M.a.t.t. (kterého ve zvířecím stylu Flippera můžeme nazývat vlkem, díky jeho ikonce:)). S tímto uživatelem mám sázku, že do Vánoc bude v top 100. Takže událost budu nadále bedlivě sledovat a informovat:))

...každý měsíc barevnější? Stále IN...

Černá kronika soudružky Pilátové

AngelAngie - komentáře už psát nemůže, v diskuzích se ozývat také ne, hodnocení jí nepřibývají. Ona je nad celou čsfd, ale její aura tu zůstává a body jí opět pomalu rostou...

Pumiiix - se postaral o událost měsíce. Nepovedlo se to přímo jemu, ale spíše jeho "obdivovatelům", protože v červnu získal 24 bodů a svět se ptal, kdo to je. Měsíc na to je už v -5 ... na diskuzi padalo označení jako měnič bodů, ale důkaz žádný. Ten bodový rozdíl je však velmi zavádějící... takový TheMaker už druhý měsíc s body klesá, asi se mu nechce posílat tolik zpráv a otravovat furt lidi.

DaviD3141 -minulý měsíc 9, teď 11, pomalu leze nahoru, ale tvrdí, že už nemění ani neopisuje komentáře ani obsahy. Čím to? Dost možná jeho věrným kopírováním údajů o umístění a počtu hodnotitelů Inception na IMDB. Proč si jednou kliknout, když to můžete mít každý den "aktuálně" od Davídka:) Své o tom vědí i lidé jako T2, kteří svou kariéru staví na kopírování dat z imdb... (jeho +21 bodů za červenec je taky poměrně děsivé číslo...). BTW: David patří mezi nejčastější návštěvníky mého profilu, děkuji vedení za tuto utilitku:)

Pár "faktů" za červenec 2010:
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 30: 32,7 b (minulý měsíc 24,8b)
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 31-100: 4,66 b (4,2b)
Průměrný nárust bodů uživatelů TOP 100: 13,1 b (10,4b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce": Golfista 73b (Pomo 58b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce": Larelay 31b (Pumiiix 24b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "skokan, co neumí skákat": Pumiiix -5b (TheMaker a monolog -3b)

Všem svým fanouškům děkuji za podporu, vyjádřenou, nevyjádřenou i tu skrytou za přetvařováním na diskuzí:) Za každý bod velmi děkuji!
F*Djkoma

Žádné komentáře: