úterý 1. února 2011

ČSFD statistika měsíce ledna

Vánoční speciální vydání statistik se neslo v duchu čekání na dárky, pocitu nedočkavosti při jejich rozbalování a samozřejmě také příprav na návštěvu Santa Poma. Ten nepřišel a svou sušenku s mlékem si nesnědl (možná je to i tím, že v Česku nejsou komíny pro jeho postavu příliš k vidění...). Nejdříve jsme to oplakávali, ale vše postupně přešlo (i když co nebylo na Vánoce mělo být na Silvestra, a co nebylo na Silvestra, mělo být aspoň na Tři krále...). Vše se však v dobré obrátilo a pohádka o čekání na posvícení měl happy-end, všichni jsme dostali new.csfd.cz ...

Někteří se z toho do teď nemohou vzpamatovat a žijí touto událostí, jiní se přihlašují stále na starou dobrou csfd.cz a jen smutně očekávají konečný přechod na nový design. Tuhle pohádku si však povíme se všemi detaily asi až v příštím vydání (nebo možná i spektakulárním speciálu! První a asi i poslední speciální vydání kvůli změně milované databáze...), protože new.csfd.cz prochází stále změnami a není dobré kritizovat (tři roky) rozdělenou práci. Až bude finální produkt, bude také finální článek. K příchodu new.csfd.cz se váže jiná událost, tzv. "bodové osvícení". Při tomto incidentu (někteří uživatelé mu také říkají Zázrak z 24. ledna) začaly přibývat body několika uživatelům. Opoždění dárek v podobě 300 a více bodů? Kdo by to odmítl? Ovšem, že nikdo a už vůbec ne ti, kteří body pohrdají, ale hlavní otázkou zůstává, jak je něco takového možné? Někdo si myslí, že uživatelé ve velké míře došli k poznání, že tito zatím nezmínění uživatelé jsou vyvolená elita a mají být mnohem výše. Jiní si zase myslí, že to byla chyba systému... pokud tomu tak je, tak mě děsí představa, že v systému jde manipulovat s body. Všichni jsme zaregistrovali, že občas zmizí několik bodů mnoha uživatelům. Ve vtipu se o tom po diskuzích traduje, že se smazávají mrtvé duše (tzn. neaktivní uživatelé), ale toto? Určitě se ptáte, kteří uživatelé byli vyvoleni. Pravdou je, že je nechci jmenovat (jo, byl tam i Pomo, kdo to nečekal, ať mu zavolá na mobil), ale ukážu vám pěkný screenshot, včetně pozdějšího stavu k 1.2.2011...


Databáze neustále roste

Nové stránky sebou přinesly také malé vylepšení a tím je konečně opět funkční počítání biografií. Jak jsem byl z interních zdrojů informován, již před měsícem, na staré čsfd nefunguje toto počítadlo čtvrt roku. Takže 471 biografií neberte jako nárust za měsíc, ale spíše za tři. Proč ostatní údaje fungují a jen tohle ne je otázkou jinou a pro jiného člověka. Bohužel nevím, proč se údaje například o hercích v databázi na nové a staré čsfd.cz rozcházejí, ale asi je to další malá muška, která léta systémem a rozdává body. Kdo ví. Má vůbec cenu komentovat 39 tisíc nových komentářů (slova volena úmyslně)?

"Den, kdy člověk nezískal ani jeden bod, by měl považovat za ztracený."
Victor Hugo

na začátku článku jsem mluvil o dárcích v podobě nového designu, to je jedna věc, ale rozdávaly se také body a popravdě, více než na kterékoliv předchozí Vánoce. Je to podivné, protože prosinec bývá měsícem, kdy uživatelé získávají nejvíce bodů, ale tentokrát je to leden. Fantastických výsledků tak dosáhla trojice taťka-mamka-zakladatel nebo spíše taťka-zakladatel-mamka, jak se v posledních měsících vykrystalizovala podoba první trojice. Je to úžasné, protože zisk bodů 178-172-157 je rekordem dosavadního sledování statistik (ano, dneska se všichni opijeme a rovnou dvakrát!). Ptát se, jak to udělali je v dnešní době naivní. Stačí krví podepsat správný papír a máte vystaráno. Zajímavá je situace hned za nimi, kde kevspa a houdini ztrácejí s pouhými 96 respektive 80 body a Cival s donem corleonem dávají nabídku, která se nedá odmítnout. Tedy minimálně 122 (respektive 113) uživatelů ji odmítnout nedokázalo (a to nevíme, kolik z nich se muselo probudit s krvavou hlavou pod peřinou!). Tito dva také slaví svůj bodový rekord a já se ptám, je to opravdu regulérní? Jsou všechny ty body opravdu jen zásluhou nových uživatelů (těch je mimochodem za leden 7339, ano, děsivé). Cival i don získali dvakrát více bodů v lednu než v prosinci! DVAKRÁT VÍCE! Nepochopitelné rozdávání bodů se dá dobře znázornit i na všeobecně respektovaném Adrianovi, který měl v prosinci +3 a v lednu +20 bodů! Zbytek TOP 30 většinou sbíral výrazně více bodů, než v ostatních měsících.

Body neustále přibývají

Zbytek TOP 100 je podivný. Hnedka na začátku, místo 31 totiž zabírá uživatel Malarkey, který se s průměrem 15,7 bodu za měsíc řadil mezi ty nejvýdělečnější uživatele "zbytku ČSFD", jak se Top30-262 365 dá označovat. Přesto je v -2 bodech v měsíci, kdy se všeobecně rozdávalo. Čím to je? Bohužel nemám potvrzené screenshotem, že Malarkey ještě před týdnem měl kolem 720 bodů a pak najednou sešup dolů. Je to jeho první záporná bilance a první důvod ke smutku a možnému zamyšlení nad svým stylem. Neboj Tome, čeká nás to všechny, ale vsadím se, že příští měsíc už bude ve vysokém plusu okolo 20-25 bodů. Poté bude lednový výsledek ještě více záhadný... Na opačném pólu sedí Cervenak, uživatel, který rychle stoupá k TOP30 a po delší odmlce se stává nejlepším sběratelem bodů ve "zbytku ČSFD". Jeho 51 bodů za leden je impozantní číslo především ve vztahu k prosincovým 26 bodům... kde to ty lidé berou. Dokonce i prosincová vítězka stejné soutěže Larelay má "pouhých" 43 bodů. Ve zmíněném "bodovém osvícení" se dočkal svých 15ti minut slávy také uživatel T2, který je proslaven svými nadpřirozenými schopnostmi rychlého využívání klávesových zkratek CTRL+C a CTRL+V (škoda, že si nezvolil takový nick). Byl chvíli i v TOP30, ale už je zpátky na svém 48. místě s nárustem 33 bodů... opět, protože v prosinci měl 32b a drží si vysoký bodový standard, který by třeba faye mohla závidět. Bodová nadílka se týkala také v záporných nárustech nejdéle holdujícího Arxe, který po 4 měsících konečně připsal +4 body. Těsně za ním se pohybuje existence všem dobře známá z pošty (a naštěstí to není znuděná a otrávená slečna z České pošty, která mě minulý týden zase pěkně naštvala...), tentokrát interní. David3141 připisuje po delší době plusové body, dokonce 11. V záporných číslech v tomto měsíci zůstalo pouze pět uživatelů a tři z nich získávají oblíbenou cenu "největší looser databáze"(být looser je přeci tak super cool). S -3 body za měsíc zakončily leden Meliés, CheGuevara a Flipper. V tuto smutnou a depresivní chvíli o nich raději nebudu dál mluvit, protože nechci ranit jejich city, ani ty delfínovské, ani ty revolucionářské.

Pár "faktů" za leden 2011:
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30: 65,8b (minulý měsíc 41,7b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 8,17b (5,65b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100: 25,5b (16,5b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce": Golfista 178b !!! (Golfista a POMO 106b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce": Cervenak 71b (larelay 37b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze": Meliés, CheGuevara a Flipper -3b (charlosina -6b)

Zase slyším otázky, co bude příště, kdo přijde do studia a bude v živém vysílání a já opět musím říct, že si na živé vysílání stále netroufnu. Proto bude offline textová verze, tak jak je zvykem. Ale očekávejte změny. Nový design sebou přináší změnu z TOP 30 na TOP 50 a možná mi přinese konečně nějakou duši ochotnou spolupracovat. Do té doby hodně bodů, bodů, bodů, bodů a nějaký ty peníze, ať si můžete koupit body. (mimochodem, děkuji všem za body:-)))

PS: tentokrát bez dodatku.

F* Djkoma

Žádné komentáře: