úterý 1. března 2011

ČSFD statistika měsíce února

Únor je pryč a s ním se také uzavřela další etapa tradičních měsíčních statistik. Moje povinnosti (za které stále nejsem placen, ale kdo na čsfd je...) se každým měsícem stává problematičtější. Méně času, méně chutí. No nevadí, tentokrát to shrnu asi trochu rychleji, více nahustím text a nechám si všechny krásné myšlenky a argumenty na nějakou pěknou práci do školy...

Z diskuze tentokrát nelze vypíchnout žádný moment, který by tento měsíc nějak ovlivnil nebo dokonce zastavil chod celé databáze. Kromě menšího poprasku kolem flamu woody x enšpígl, který již zapadl prachem, tu je jen oskarové (tedy lépe oscarové) šílenství. Osobně jsem tuto diskuzi letos úplně vypustil, dohady o tom, jak všichni vědí, ale přitom neví nikdo, mě už nějak nebaví. Samotný ceremoniál jsem vypustil také, protože ne všichni mají možnost dovolené (zdravím Karlíka;-)). Výsledkům jsem se věnoval na jiné stránce svého blogu, proto přejdu k... události měsíce.

Poslední skaut mezi uživateli - verbal ?

Jeho cestu na vrchol sleduje každý a především televize Nova, která o něm brzy přinese reportáž do Střepin. Po uživatelích jako themaker, chupacabre, angelangie a dalších, kteří sbírali body jako houby po dešti a ochotně chodili i dvakrát, je tu verbal se svými neuvěřitelnými bodovými nárusty. Na popud nejmenovaného kolegy jsem sledoval verbala už od ledna, když se díval na top 100 s úctyhodným odstupem. Lednový nárůst však v jeho podání připomíná spanilou jízdu zlatých hokejistů v Naganu. Tenhle uživatel (chtěl jsem napsat člověk, ale vzhledem k jeho avatarovi ...) se vymyká všem konvencím na stárnoucí databázi. Leden +41 bodů je pro uživatele mimo top100 nový rekord, který nebude nějakou dobu překonán. A únor? Krásných +39bodů a skok do top100... kam dál? Kde skončí, poslední skaut, který udává směr v diskuzích, komentářích a brzy i módních kruzích nejen v naší malé-velké databázi? Pokud (bodový) bůh dá, možná v příští statistice bude menší rozhovor s tímto fenoménem. Opravdu jsem zvědav, co je za jeho body. Charizma? Nepopiratelný sex-appeal? Módní vkus? Tak jako tak se rychle stal jedním z nejsledovanějších uživatelů na databázi (viz. úvodní strana). Jen doufám, že za jeho aurou výjimečnosti není žádný mulťák...svět by už nikdy nebyl takový, jako dřív.

Budujme naši databázi! Budujeme tím stát!

Nechme ho však už stranou a podívejme se, jak roste naše skvělá databáze. Nový design a možná i nějaký marketing, který jsem přehlédl přivádí na ČSFD stále více uživatelů. Někteří jsou nově registrovaní a jiní se naopak probudili z mnohaletého spánku k aktivitě. Zrovna před pár dny mi odepisoval uživatel po čtyřech letech na dotaz, zda má k jednomu filmu ve filmotéce titulky...ano, vážně je už nepotřebuji, ale je hezké vidět, že v dnešní době ještě lidé umí odepisovat. Nevěřil jsem tomu. Kromě uživatelů (+6918) přibývají také filmy (+1504) a především všemi milované a kvalitní komentáře (úctyhodných 34 tisíc). Kde tohle skončí? To nikdo neví, ale je dobře, že obsahy začínají přibývat opravdu rapidně (+1682, což je skoro dvojnásobek lednových čísel). Svítá na lepší časy? Doufám!

"Všichni uživatelé jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. "
George Orwell

Přes poslední skauta a nárůst obsahu databáze zpět k tomu, proč jsme všichni tady. Bodům. Všichni jste plní nadšení dočetli až jsem a proto vám mohu říct, že v únoru nevyhrál krále bodů golfista, jak je tomu už skoro rok zvykem, ale královna kleopatra. Fenomenální úspěch této dámy a jejich +117 bodů stojí za potlesk, který si asi neposlechne. Škoda, zaslouží si ho. Za sebou totiž nechává zakladatele Poma (+109) a taťku Golfistu (+107). Kdo by ty jejich čísla nechtěl? Jak jsem mluvil o lednu, že se v něm podivně zvedl bodový příděl plošně většině top30, měl jsem pravdu. opět totiž kromě první trojce většina uživatelů propadla na svůj standard. Dobrým příkladem je Douglas, v lednu +83, v únoru +39... Ovšem hodně zarážející je pro mě výsledek dvou stálic top30, uživatele Tosim a Radyo. Tosim z lednových +55b spadl na +0 (!) a Radyo z +27 na -4 body... jak je to možné? Že by se nad stálicemi sbíhala černá oblaka a přišel jejich pozvolný pád? Pokud ano, bude to trvat pár let, než z top 30 vypadnou... Na ostatních místech vrchní poloviny se moc nestalo a kromě Faye a jejich -9b je vše při starém. Když už jsem zmínil flame woody x enšpígl, měl bych také zmínit jejich nárusty, takže tady to je 18 x 27 bodů... Enšpígl vítězí na body. Kdo by to čekal!

Kde nejsou body, nejsou uživatelé

Pamatujete si, jak jsem minulý měsíc psal o konspiračním spiknutí proti malarkeyovi, kterému pár dní před statistikami zmizelo asi dvacet bodů? Věřte tomu nebo ne, ale Malarkey slaví famózní návrat s +62 body za únor. Z -2 za leden to je pěkný pokrok, že? V poslední době přispívá svými komentáři jako já v dobách své největší touhy "být všude". Uvidíme, kam to ten kluk dotáhne, ale jak by řekl on, mě body stejně nezajímají. Přejme mu to a koukneme se na další. Zmíněný verbal se svými +39 body patří mezi to nejúspěšnější, co se v druhé části top 100 dá najít. Za malarkeyem zaostává o hodně, ale jeho postup odnikud nahoru je těžko uvěřitelný. Své si pochopitelně odnesla i titulková královna databáze, larelay, s krásnými +48body. Dalšími šťastlivci jsou třeba T2 a jeho +29bodů nebo tradičně Cervenak s +23 body. Tihle dva postupují stále výš a výš. Mezi známými měniči je také David3141 (je to podle pí, psal mi, heč), ale opět se potýká s mírným nárůstem v rámci +/- 10 bodů. Možná stále mění, ale už to dělá chytře a postupně. Ovšem musí na databázi být také pole poražených, kam se vedle faye řadí především Tuxedo a Lynn s -5 body. Bohužel je neznám, tak vám nepovím, zda jsou nějak příbuzní nebo jsou ta čísla pouze náhodou. Pro mě překvapivě s body spadla kiddo, z lednových +19 na únorových -1 (?!). Se stejným jednobodovým mínusem je tu uživatelů hned několik, to ale už nechám na vás a na vaší chuti se piplat s v čtení záměrně malých písmen v tabulce. Černý kůň, (nebo klisna) který se brzy dostane do top100? Jednoznačně oblíbená uživatelka Viktooorka, která v únoru poskočila o 22 bodů a klepe na dveře první stovce...pak třeba na profilu ukáže víc, než zadek... Ach ti uživatelé, každý si najde něco svého.

Pár "faktů" za ÚNOR 2011:
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30: 42b (minulý měsíc 65,8b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 7,63b (8,17b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100: 18b (25,5b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce": Kleopatra 117b (Golfista 178b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce": Malarkey 62b (Cervenak 71b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze": Faye -9b (Meliés, CheGuevara a Flipper -3b)

Na závěr klasicky, děkuji za každý bod a za každou reakci (tu pozitivní samozřejmě, ostatní směřujte na jiné uživatele).

PS: pokud někoho ještě zajímá "bývalý bodový fenomén databáze" TheMaker, tak jeho poslední měsíce jsou ve stylu +2,+5,+6 bodů za měsíc... tímto bych jeho kapitolu navždy uzavřel a přiřadil do složky vedle Chupacabre (aneb ten co má už dva roky +/- 400 bodů). Konečně ti kluci přestali měnit a vidíte, že můžou žít i tak... obyčejně.

PPS: místo sekretářky je opět volné, slečna, co o místo bojovala a posílala nahé fotky a sprostá videa se odmlčela a nedávno byla v televizi (v nějaké podivné kauze o stalkingu, ještě, že jsem ji nedal mobil ani adresu...)

F*Djkoma

Žádné komentáře: