pátek 1. dubna 2011

ČSFD statistika měsíce března

Březen je pryč a s ním se také uzavřela další etapa tradičních měsíčních statistik. Touhle větou každý měsíc začínám už minimálně druhý, ale březen si nezaslouží v ničem výjimku. Byl měsícem nenaplněných očekávání a nezajímavých potyček na diskuzi. popravdě, snad ani jedna mě nijak výrazně nezaujala, abych se o ní zmínil. Na ČSFD po novém vzhledu přibylo nové rádio (a diskuzní místnost k němu). Raději se ani neptám, kolik let bylo to rádio plánované a jak dlouho doopravdy trvala realizace a jen spokojeně poděkuji. Přesto zůstává ve vzduchu podivný pocit, že psaní "hudby, kterou chcete v rádiu slyšet" do diskuze, v které se všechny náměty rychle ztratí a jsou zakecány, není ideální. Na ČSFD se snad nic nedělá jednoduše, když to jde složitě. Hlavně, že se je zaměstnán nějaký další neplacený dobrovolník (někdo jim říká nevolníci, někdo blbci, já jim říkám neplacení dobrovolníci se srdcem na dlani). Krom toho, do roka a do dne, tedy 1.4.2012, bude spuštěna ČSFD Tv. Nikoho to nepřekvapuje, proto z toho ani nebudu dělat zjištění měsíce. Vždyť bude fungovat něco málo přes 8 měsíců, než svět skončí... Nestojí to prostě ani za řeč.

Někde jsem dokonce četl o tom, že na ČSFD přibývá profesionálů a profesionálních řešení. Ať korektor nebo jiný systém nahazovaní údajů do databáze. Vše se konečně projevilo. V březnu přibylo krásných 672 herců (oproti 41 v únoru), dvojnásobek zajímavostí (442) a 2759 obsahů (únor 1659). Drobnosti jako necelých 5 tisíc nových uživatelů a 30 tisíc nových komentářů už nechávám na zamyšlenou pro ostatní. Trochu mi celý tento databázový kolos připomíná světovou ekonomiku. Roste do všech směrů, ale jako každý bublina musí jednou splasknout. Uvidíme, kdy přijde tento bod zlomu, možná jím bude stávka odborů? Po železničářích, státní správě a lékařích možná přišel čas i na malou velkou databázi. Kdo se postaví do čela odborů, kdo bude nejvíc slyšet a kdo bude zakopán pod třiceti-yardovou lajnu? Hlavně, aby mě pak ve filmové verzi hrál Brad Pitt. Nikdo jiný mi není tak podobný. I ve dne.

Budujme zadarmo!

Poslední skaut, odpad společnosti a dvě placené inzerce
Minulý měsíc jsem rozebral důvody úspěchu poslední skauta na ČSFD, verbala. Tento měsíc se mu opět povedl husarský kousek. Dokázal se připojit k bratrům v triku, Malarkeyovi a Enšpíglovi, a společně s nimi sdílí post nejúspěšnějších uživatelů mimo TOP 30. Právě Malarkey byl v únoru velkou hvězdou, ale tento měsíc povolil (z 62 na 39 bodů). Možná je to místem jeho pobytu a mrznoucími pátečními linkami k němu, ale to je jedno, na filmy kouká, hodnotí a bodové konto roste. Verbal je však něco úplně jiného, tahle kometa na poli ČSFD je neustále vidět a směřuje vysoko. Kde skončí? Jsem zvědavý a stále přemýšlím o pořádném rozhovoru s tímto jedincem, který změnil pohled mnohých na diskuzi a uživatele na ni. A co ten odpad společnosti? Na ten jsem už zapomněl, protože všichni měniči bodů buď stagnují a nebo padají. Co je hezčího než někoho zbavit bodů? Už vím, dát je někomu. To mě přivádí k velmi dojemné prosbě o body ode mě... kdyby mi ten člověk aspoň poslal svou fotku, abych ho mohl politovat a bod mu dát, ale takhle suše a bezdůvodně mě požádat. Kam ten svět spěje. Kde jsou doby TheMakera a dalších? Jejich ochota bod aspoň vyměnit nebo i napsat slovo prosím byla dojemná. Zpětně doceňujeme, o co jsme přišli...

Co se týče inzerátů. Jsou dva. Problém je, že oba nebyly dosud zaplaceny. Co s tím? Prozatím zmíním, že jeden z nich je od uživatele, který předběhl v bodech bluntmana a druhý inzerát je od slečny, která má v profilu zadek. Díky její slávě na diskuzních fórech, ví teď každý, o kom mluvím. Splněno, teď čekám na naturálie, Verčo.

"Největší kvalitou člověka jsou body. "
Arnošt Lustig

Po únorovém pochodu Kleopatry na bodový trůn se na něj vrátil nejlepší místní hráč golfu, Golfista. Jeho odpadl byl opět přes sto bodů a míček se zastavil až na okraji jamky. Pak zafoukal vítr a sami vidíte, jak to skončilo. Krásných 116bodů za únor. Víte kolik mu stačilo hodnocení za celý měsíc? 10. To je přesně 11,6 bodů za jedno nové hodnocení... Ale samozřejmě, takhle to počítat nejde. Těch dalších 5 tisíc hodnocení z dřívějška způsobuje, že má golfista hodnocení skoro u všech důležitých a sledovaných filmů. To mu, stejně jako hodnocení, dělá velkou reklamu. Škoda, že není způsob, jak to všechno přepočítat...a samotnému se mi to vymýšlet opravdu nechce. No nic, popojděme. Duo Pomo-Kleopatra si to zase rozdávají. Boj o druhé místo je každým dnem zajímavější a ještě minulý týden, když jsem situaci sledoval s pravidelným mačkáním klávesnice F5, byla vítězem Kleopatra. Následně jsem zavtipkoval s nejmenovaným uživatelem, že to Pomo dlouho nevydrží být až třetí a ... první aprílový den poslal Kleopatru na třetí místo. Je třeba cokoliv dodávat? V TOP 30 jinak nedošlo k výrazným změnám. Body uživatelů kromě první trojice docela klesaly a došlo i k pár poklesům. Mezi nimi nepřekvapí Faye s úctyhodnými -15 body, Gouryella s -7b a imf s -2b. Ten je dost zajímavou ukázkou, že psát na oblíbený web (srovnejte s civalem nebo kocourem?) ještě neznamená úspěch na ČSFD. Na jeho obranu nutno říci, že podle hodnocení a komentářů se na databázi viditelně příliš neangažuje. I z toho důvodu je vývoj bodů viditelně více patrný dle aktivity na databázi, než známosti z jiných stránek. Stejně bude brzy přeskočen Malarkeyem, který je za ním o pouhé dva body...

Kde jsou body, je živo.

Jak je zvykem, druhá půlka (zbylých 70) z TOP 100 přineslo více zajímavých událostí. Kromě zmíněné "skoro svaté" trojice Malarkey, Enšpígl, Verbal se uživatelům jako Cervenak, larelay a T2 opět zadařilo. Krásných 25, resp. 30 bodů je pro všechny příjemný úspěch. Právě T2 patří jednoznačně mezi neoriginálnější uživatele současné databáze. Jeho přesná, aktualizovaná a tučná data o výdělcích prostě osloví každého. I já ho mám v topce. Na místě číslo 21 ... Nejzásadnější odskok oproti únoru předvedl Tom Riddle. Z únorových +3 na březnových +21. kdo by to nechtěl? Určitě bluntman, který byl tímto přeskočen a se svými pouhými +4 body za březen stále sází na cílovou skupinu "intelektuálové, kteří neznají Tetsua". Poslední uživatel, který svým pozitivním výsledkem v březnu stojí za zmínku je slečna Viktooorka. Sladkých 16 si připsala v březnu a můžeme slavit. Nejen tento úspěch, ale i posun do TOP 100, kde rozšiřuje dámskou menšinu. Byl to pro ni obtížný boj, který musela zvládnout skrze útrapy intelektuálních otrapů (viz. její nástěnka v profilu) a udržet si současně všechny své (mladistvé) fanoušky. Ale dokázala to a teprve budoucnost ukáže, zda si své místo na výsluní zaslouží. Abych nezapomněl, ještě do TOP100 postoupil slavný milovník camripů, H34D. Snad cestou našel nadhled na určitým typem humoru, která ještě donedávna bral tak smrtelně vážně...

Březen možná na první pohled vypadal dobře, ale rozšířil se počet záporných bodových přídělů. Je to zajímavé, ale někteří uživatelé si udržují zápornou bilanci dlouhodobě a pomalu opouštějí topku. Hal_moore a handsome na top 100 už nestačili a opustili ji. Přesto obměna uživatelů v top 100 je velmi pomalá a nutnost více jak 167 bodů na uživatelském kontě hodně svazuje. Chce to silnou a dobře cílenou image, která zaujme velkou část uživatelů.

Pár "faktů" za BŘEZEN 2011:
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30: 34,8b (minulý měsíc 42b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 6,44b (7,63b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100: 15b (18b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce": Golfista 116b (Kleopatra 117b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce": Malarkey, Enšpígl, Verbal 39b ( Malarkey 62b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze": Faye -15b (Faye -9b)

Po napsání jsem zjistil, že byl apríl. Kdyby mi to někdo řekl předem, mohl jsem tam vložit i nějaký skrytý vtip nebo něco takového. Sakra, na co mi je celý tým vymýšlející témata a vtipy... autoři Simpsonů by záviděli.

PS: díky za všechny body. Cením si vaši odvahu, dát je zrovna mě a nebojte, pečuji o ně, denně zalévám a těm nejhezčím říkám i pohádky!

PPS: místo sekretářky je stále volné...

PPPS: pozdravuji svojí fanynku Báru, která neustále čte moje komentáře, i když tvrdí opak. Tvůj zájem o mě je hrozně dojemný, ale opravdu spolu nemůžeme být. Já jsem kluk a ty máš k dívce tak daleko:(

F*Djkoma

Žádné komentáře: