sobota 8. října 2011

ČSFD statistika měsíce září

Měl jsem přichystanou úžasnou metaforu života na ČSFD posledního měsíce, ale když jsem odpoledne omylem usnul, tato věta se mi vytratila z hlavy a nedokáži si ji opět vybavit. Tudíž si představte dle Vaší nejlepší fantazie něco opravdu trefného, dokonale promyšleného a depresivně reálného. Přesně taková totiž má metafora byla.

 

Tentokrát jsem to počítal, na ČSFD jsem za celý měsíc byl dohromady 8krát (slovy osmkrát!). Zarážející? Kdybych chtěl být pubertální a zavzpomínal na pravidlo tří, tak bych si přišel opravdu trapně, ale takhle si přijdu naopak dokonale dospěle. Minimum zbytečně ztráveného času na diskuzích, minimum práce na profilu, prostě přijdu-ohodnotím-odejdu. Dokonale čistá práce, kterou viditelně začíná chápat stále více uživatelů (vždyť některé už vídám jen díky facebooku a jejich častým statusům především o nefilmových tématech...nakousnuté jablko hadr). Smutné, ale taková realita bývá. 

Co se týče statistik na ČSFD se příliš nezměnilo. Opět každým měsícem bobtná buchta s komentáři do šílených rozměrů a více jak 30 tisíc nových komentářů během září už nepřekvapí ani mě.Kromě toho přibylo nejvíce filmů za poslední půl rok a stejně tak obsahů. Slušná práce nahazovači. Snad jste za to něco dostali:). Přesto mě stejně zaráží jedna věc, jak to, že má návštěva jakéhokoliv filmu/seriálu na ČSFD se mi promítne do posledních viděných na profilu na IMDB? To jsou nějak profily provázané?Sakra, takhle o mě vědí všichni a všude!
Začalo se červenit... 
... a jako že hodně. Jak jsem již předeslal ne minule, ale spíše předminule, mění se bodový systém docela výrazně a je to každý měsíc patrnější. Tentokrát je už důsledek změn vidět na první pohled. Vždyť mezi prvním a pátým místem je rozdíl 47 bodů... a to ten 5. má pouhých 13 bodů. Výsledek, který by před pár lety nestačil ani na top 50, zdaleka na top30 a ani náhodou 5... Další zajímavý indikátor je nárůst bodů top30 za tento měsíc, který činní pouhých 10 bodů oproti 18 bodům minulý měsíc. Tento pokles je velmi razantní. Uživatelé Top100 získali v minulém měsíci v průměru 5,7 bodu... To se už skoro nevyplatí být registrován!

Body se prostě vytrácí, uživatelé spíše kupí uživatele do svých sto-jmenných seznamů a čas od času si je zpřehážou podle libosti (necítíte se docela "nicotně", když s vámi kde kdo takhle může zacházet?). Na svou omezenou nabídku doplácejí pomalu i uživatelé, kteří nemají v komentářích žádnou přidanou hodnotu kromě důkazu, že umí rychle googlit a kopírovat. Houdini s 0 body a T2 s pouhými +7 body naznačují, že se mnohé zvyky opravdu vytrácí. Teď už jen dostat kmotra zdejší rubriky se zajímavostmi, ten však bude rozhodně nejtěžším cílem vzhledem k jeho portfóliu. První třicítka už není, co bývala a stejně tak první desítka. Vše jde k ledu, zpomalují se změny, pohyb a statistiky se stávají spíše odrazem "měsíčních aktivit na diskuzi a v poště", což jasně dokládají především dva nejúspěšnější uživatelé měsíce (pochopitelně nepočítáme Golfistu, ten už není uživatel, ten je už nad všemi). Těmi jsou opět BadoXXII s +39 body a jeho velký rival verbal s +36 body. Tito dva aspoň částečně zachraňují slabý měsíc svou bodovou honičkou. Chtěl bych vědět, jak to dělají, chtěl bych číst diskuze a sledovat verbalovu aktivitu stejně jako Badovu poštovní schránku... ale tak nějak už zůstávám u "chtít":). Stejně je všem jasné, že člověk z dolních pater top100 nemůže mít skoro 40 bodů jen tím, že v diskuzi vkusně argumentuje nebo se v kině směje na dívky a chlapce oblečený v tričku s nápisem "přidej si mě na ČSFD jsem BadoXXII";-).Na současném pohybu bodů je krásně doložitelné, jak jsou které "uživatelské styly" vhodnější pro získávání bodů. Když pomineme první místa, která jednoduše těží z umístění, tak tu máme dona corleoneho s +19b (hromada zajímavosti), Tetsua s +20b (Kamil je holt aktuální.cz), Blizzarda +26b (všechno viděl!) a Malarkey +24b (mám svá práva, ty včelaři!). Na druhou stranu některé stálice hvězdného nebe i přes své fanouškovské základny s body padají (Renton -6b?). Nedávno jsem četl něčí profil (už nevím, ale něco se slovem Sexy v názvu;-)) a byla tam zajímavá otázka ohledně pocitů okolo bodů. Dostat dva tři body za týden je prý super, ale pak když vám ho vezmou, tak se člověk cítí dost špatně, sám, nechápe, chce se změnit a ono to nejde... co s tím? Rozdávejme body. Každý měsíc nebo každý rok (třeba výročí založení ČSFD) by uživatelé mohli dostat pár bodů a obdarovat jimi své kamarády, uživatele. Žádné posílání růží, skleniček a podobných nesmyslů, jako je to na facebook-(nejen)poker-aplikacích, ale skutečné body. Tu hmatatelnou radost a potěšení, které všichni tolik potřebujeme... (a pokud ne, tak sakra uděláme ČSFD poker freeroll o body, co vy na to;-)).


"Lidem neschází síla, schází jim body."
Victor Hugo


Uživatelů v top 100, kteří získali více jak 9 bodů (tedy dvouciferný nárůst) je opravdu velmi málo.V druhé padesátce dokonce jen dva... léta, kdy někteří vyvolení sbírali i trojciferné hodnoty je viditelně nenávratně pryč a co odejde dále? Zahodí Golfista svou hůl a bude uložen do ČSFD Hall of Fame? Získá přídomek "legendary" a stane se uživatelem číslo "0"? Pravděpodobně ne, protože to by ho musel následovat minimálně ještě jeden nejmenovaný uživatel, ale nějaké oživení je opravdu nutné. Do té doby snad jen nostalgický pohled na některou ze starších tabulek statistik, kde body ještě znamenaly vzrušení a člověk se těšil, kdo koho tentokrát předežene. To je prozatím nenávratně pryč. Takže tím bych zakončil další cihlu do zdi o ČSFD statistikách a jdu si pustit film. Něco s hromadou krve.Pár "faktů" za ZÁŘÍ 2011:
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30: 10,77 b (minulý měsíc 18,3b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 3,54 b (6,9b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100: 5,7 b (10,3b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce": Golfista 60 b (Golfista 67 b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce":  BadoXXII 39 b (BadoXXII 80b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze": Radyo -7 b (Radyo -10b)

Chce to nějaký vzrůšo, udělejte někdo pořádný průšvih, podvod, prostě trochu oživení do tohoto světa... novou infuzi zábavy prosím:)
F*Djkoma

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

BadoXII ty body údajně získává za své ankety, zajímavé ale je, že už druhý měsíc po sobě je jeden z nejproduktivějších uživatelů z čsfd, já se ale ptám jak je možný že až teď, ty ankety tam měl ale i předtím, komentáře psal předtím také. Taky sem si všiml toho, že jednotlivý uživ.kteří ho mají v topce,tak většinou jako toho posledního, tedy na 20.místě:-) Asi fakt pracuje pošta,pochvaly za halsování, profil na FB,hezká tvář, a milá dívka se kterou je na fotce v profilu:-) Jinak jeho aktivita na čsfd zas není nějak velká, na diskuze nechodí a komentáře píše spíše průměrné. Toť záhada. Jeho průměry z dřívějška by mě zajímaly..