středa 2. listopadu 2011

ČSFD statistika měsíce říjen

Dnešní díl statistik bude bez ironie a humoru, protože situace se stála vážnější, než kdokoliv předpovídal. Je možné, že se opravdu změnily všechny návyky uživatelů, kteří do teď posílali do nebe uživatele z horních pater žebříčku? Nebo jednoduše řádil nějaký hacker (čti "pár tisíc uživatelských účtu bylo deaktivováno"), který zapříčinil první "Černý pátek" na naší milované všeho-databázi? Ani nejlepší scénárista Hollywoodu by nenapsal takovouhle story. Ve stejném roce se upravil systém bodováním, následně přibylo uživatelům obrovské množství bodů, aby o pár měsíců zpátky byl Pomo v mínusu? Jediné, co víme jistě je, že on za to nemůže (přeci by neubral sobě... pokud by nechtěl zamést stopy a hloupé detektivy přivést na jinou stopu... třeba ten verbal má těch bodů zase hodně... verbal...verbal...).

Než se dostaneme k těm číslům, kvůli kterým pár vystresovaných pánů ... počkejte... ha, tak už i dam... vyskočilo z okna, projedeme si prvotní údaje o nárůstech parametrů databáze. Nikoho nepřekvapí, že ČSFD roste, jako kdyby ji někdo zaléval Gatoradem. Všeho je více, na to jsme si zvykli, ale tentokrát stojí za zmínku především nárůst nových filmových plakátů, kterých je 3247 za měsíc. je vidět, že se o tuhle část databáze někdo velmi pečlivě stará, snad to nebudou fan plakáty...  Jenže ty statistiky top 100 jsou vážně špatné. Vezměte si, že prvních 30 uživatelů má tento měsíc průměr -1 (!!!!!!!!!!) bod. To je zlom v historii, statistická chyba, kterou od teď začnou lidé pokládat za boží znamení... Naopak top 30-100 má nárůst 2,05 bodu...takže v řinu bylo výhodnější být 100. uživatel než být 1.Akta ČSFD - Případ verbal, část první
Stěžejní dnešní informace teprve přicházejí, protože musím oznámit, že je to poprvé v historii statistik, co je většina uživatelů TOP 30 v mínusu. Ano. Není to vtip, kdybych chtěl být vtipný, tak řeknu, že přijde kytka do baru ... Takže jsem teď vtipný být nechtěl. Je to spíše smutné, protože tento měsíc není ve znamení celebrit jako je Golfista a jeho "hole in one", ani zakladatel všeho, Pomo... dokonce ani jediná žena, která dokáže držet krok s oběma výše jmenovanými polobohy. Je vidět, že chyba v Matrixu zapříčinila tento stav, protože jak jinak si vysvětlit, že verbal (ano, verbal, ten verbal zmíněný na začátku článku, ano ten verbal, zmíněný v posledních 5-6 článcích jako jedna z rostoucích celebrit, tzv. druhý-shadwell zkřížený s igi.b?) získal v říjnu nejvíce bodů z celé ČSFD? Plus 34 bodů by většinou nebyla ani polovina bodů mistra golfových holí, ale realita je tentokrát úplně jiná. Nevím koho podplatil, ani kolik mu dal (když tak prosím verbala o info do pošty), ale tenhle úspěch je nevídaný. Hlavně se podívejte na tu promyšlenost celé operace s body, vtipně pojmenované Rudý říjen. Uživatelé jako BadoXXII prostě "sehnali" hromadu bodů a vyskočili nahoru, stali se hvězdami jednoho měsíce a pak si na ně nikdo nevzpomněl. Verbal je jiný, postupně poslední měsíce sbírá sympatie (čti body) po celé databázi, pomalu se stával stálicí, která postupně leze po žebříčku oblíbenosti. Jenže všechny tyto momenty, včetně všech jeho diskuzních příspěvků a komentářů dostávají dneškem naprosto nový rozměr. Stává se novým tahounem celé top100, která reflektuje nejvíc nejlepší uživatele z celé databáze, takže se stává tahounem celé databáze!

„Všechny cesty vedou k bodům.“  
Antoine de Saint-Exupéry

Asi každý by si teďka chtěl otevřít verbalův profil, najít pomyslnou část s jeho životopisem (pochopitelně by byl autorem on sám, kdo jiný?) a číst si o jeho cestě vzhůru. Bohužel, já tuto část jeho osobnosti hledal a chtěl lépe poznat, ale nepodařilo se mi to... pravděpodobně je to stydlivý chlapec, který se nechce o svém životě dlouze rozepisovat veřejně. Proto doufám, že se mi v nejbližší době povede získat nějaké skutečné a pravdivé a opravdu skutečné informace o tomto staronovém objevu. 

Takže teď víme, kdo byl nejúspěšnější, ale kdo dál může slavit a netýká se ho Černý říjnový pátek? Vezmeme to odshora. Přestože Golfista nedokázal tentokrát zahrát podle svých možností, jeho +17 bodů je fajn. Ano, tenhle rok měl už i 10x tolik, ale každý den není pohoštění. Další je kleopatra, která právě s Golfistou na rozdíl od Poma dokáže držet krok a se 14 body tajně doufá, že druhé místo není ještě ztracené. Pak je několik uživatelů v plusu, ale spíše mírném. O pouhý bod méně než Golfista má jako vždy Blizzard, kterého žádná vánice (haha) nedokáže zastavit v bodovém zisku. Ovšem na konci první třicítky je nejúspěšnější člen tohoto osazenstva, Malarkey. Právě jemu se s 21 body podařilo sesadit Golfistu a vzít mu žezlo ovládající první třicítku. Bohužel pro něj, Enšpígl byl o něco úspěšnější a s 24 body je z něj druhý nejúspěšnější uživatel tohoto měsíce (ano druhý, vy-víte-po-kom). Velmi dobře se také daří Marigold-ovi s +13body, ale stejně je ve stínu T2 USA $0,000,016. Jeho popularita je díky jeho 14 tisícům komentářům pravděpodobně doživotně zaručena. Potom snad už jen věčně přeživší Tom Riddle s +10 body a po něm nic. Někdo by řekl po něm potopa, ale ono po něm ani ta potopa nepřišla. Od 51. místa dolů nestojí žádný bodový pokles/nárůst za řeč. Snad jen Chupacabre a jeho +6 bodů a BadoXXII, který minulý měsíc vládl jak mohl, s 6ti body. Holt Pomovi se nezdál ten traffic v jeho poště, tak mu to asi trochu omezil:).


Rudý říjen v plné kráse

Jenže co ta červená, ptá se každý druhý. Pomo s -11, don corleone s -6, Tetsuo a Matty s -8, Adrian s -15... kam se to hroutí naše realita a naše zvyklosti? Půvabná změna, kterou si všichni zúčastněný (včetně mě) jistě náramně užívají. Konečně konec našeho zeleného a jako v ekonomice, na vždy rostoucího bodového konta! Přesto musí být vybrán jeden, který je na tom nejhůře a je to všeobecné překvapení. Tímto člověkem je kOCOUR s -20 body. Důvod? Netuším. Vy ano? Klidně se podělte, ale jedna věc zůstává. Buď uživatelé razantně mezí své topky, protože vidí, že někdo z jejich oblíbených 21-100, je pro ně vhodnější nebo nám tady opravdu někdo trochu "vyladil" databázi a zbavil svět několik nepotřebných uživatelů, kteří jen kazili statistiky (mimochodem, nárůst uživatelů opět přes 4 tisíce, ale může to být jen číslo... jak vlastně víme jistě, že to číslo je opravdu skutečné?).


Pár "faktů" za ŘÍJEN 2011:
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30:  -1,0667 b (minulý měsíc 10,77b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 2,05 b (3,54b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100: 1,1 b (5,7b)
Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce":  Malarkey 21 b (Golfista 60 b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce":  verbal 34 b (BadoXXII 39b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze":  kOCOUR -20b (Radyo -7b)

Tento díl bez humoru může někomu připadat špatný, ale je to takový malý manifest pro každého uživatele tam dole i pod první stovkou, protože ano, zázraky se dějí. Verbal se děje.

F*Djkoma

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Že by fakt Pomo smazal nějaký mulťáky? Tomu se nechce věřit...

Anonymní řekl(a)...

Verbal dostál svému jménu a stává se Keyserem Soze ČSFD.

Anonymní řekl(a)...

tady je jasně vidět, jak Češi uznávají čuráky

Anonymní řekl(a)...

Já bych ho za "čůráka" neoznačoval. Ono je vidět, že ten člověk umí psát a umí se vyjadřovat docela důvtipným způsobem. Bohužel už mu poslední dobou dochází dech, tak jen recykluje česky přechylovaná jména, neustále píše o masturbaci, intelektuálech a jen občas se mu povede nějaký ten dobrý gag.

Anonymní řekl(a)...

Že Češi uznávají čuráky? O čem to do prdele mluvíš? Takovou fetku, jako ty bych v žádném případě nikdy neuznával, ba naopak! Měl bys shnít, případně se zastřelit! Učinil bys tím svět o dost hezčím a o čuráka by bylo méně...