sobota 7. ledna 2017

Nejlepší filmy 2016


Přestože jsem nestihl shlédnout všechny dobré filmy za rok 2016, dovolím si poukázat na pár, které ve mě vyvolaly potěšení. Rozdělil jsem je do několika kategorií po třech, na některé jste určitě narazily, jiné by jste neměly minout, i když běžely mimo distribuci nebo v omezeném množství.
NejlepšíLa La Land
Ulice Cloverfield 10
Příchozí


Doporučuji

Sully
Noční zvířata

Guilty pleasure


Rogue one
Misses pelegrine
Warcraft

Těžko k nalezení

Orel Eddie
Swiss army man
Komorná

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,

čistě ze zajímavosti jsem nahlédl do profilů některých uživatelů ČSFD a velmi mě překvapil a spíše zklamal fakt, že málokdo z nich má ve výčtu svých oblíbených herců, hereček či jiných tvůrců nějakého Čecha. To už vůbec nemluvím o českém filmu. Pouze samý Hollywood. To nežije nikde na světě žádný jiný herec či režisér, který by převyšoval představitele této filmové manufaktury? Patříte k nim bohužel také. Bylo mi tepreve 40 let, ale mám pocit, že Vaší generaci přestávám rozumět. Bývaly přece doby, kdy i český film měl ve světě dobrý zvuk...

S pozdravem

Radek Kučera

Marin řekl(a)...

Rozumné a zajímavé shrnutí se kterým nemůže jinak, než souhlasit. Třeba snímek Příchozí byl opravdu zajímavým překvapením minulého roku a jsem moc rád, že se mu dostalo zasloužené pozornosti.

Online Filmy řekl(a)...

S tímhle výběrem filmů z roku 2016 já také souhlasím, na svém webu jsem něco podobného udělal i u filmů z roku 2017.
Vašek